Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:AUTOSTRADA DO PIEKŁA

The Black Madonna

AUTOSTRADA DO PIEKŁA

ocena:1
Autor:H.M. Morrow
Tłumaczenie:Anna Kacmajor
Wydanie oryginalne:1990
Wydanie polskie:1992
Wydawnictwo:Phantom Press
Ilość stron:288
Autor recenzji:Molly
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

„- Najpierw mnie pocałuj.
Schylił się do jej piersi. Annis uniosła jego głowę.
- w usta. Potem możesz przejść niżej.
W małym, gorącym pomieszczeniu Mały Ted pocił się i sapał, zginając swój gruby kark, żeby dosięgnąć jej twarzy. Kiedy się przysunął poczuł zawrót głowy. Zbliżył do niej swoje wargi.
Podczas pocałunku Annis rozchyliła usta. Mały Ted poczuł silne uderzenie, a potem ssącą pustkę. Zobaczył jej twarz rosnącą w oczach, aż stracił przytomność/ Annis wciągała w siebie to, co uchodziło przez jego usta. To coś wrzeszczało głośno w jej wnętrzu, przechodząc z wolna w gasnące echo. Zmarszczyła brwi. W swoim czasie zdarzało jej się wysysać lepsze dusze. Schyliła się i przebierała palcami w kupce brudnych ubrań leżących u jej stóp.
To, czego szukała, znalazła wijące się w skarpetce. Wyciągnęła i podniosła do oczu.
Miniaturowy Ted Cameron, nagi i z głową nieco większą niż reszta ciała, stał na trzęsących się nogach.”

Succubus – demon, który nawiedza i gnębi swą ofiarę we śnie. Zazwyczaj objawia się w ciele pięknej kobiety, która dzięki swemu urokowi ogarnia duszę wybrańca.

Roco Breda, prezes klubu motocyklowego „Najeźdźcy Sassaguam” od dłuższego czasu miewa sny, w których ukazuje mu się piękna dziewczyna. Pewnego wieczoru, będąc na koncercie, jego sny urzeczywistniają się. Poznaje kobietę, która nawiedzała go w snach. W dodatku urzekła ona także cały jego klub motocyklowy.
Od tego momentu stracił dla niej głowę i diametralnie się zmienił. Zerwał ze swoją dziewczyną, stał się brutalny i bezwzględny. Zaczął organizować napady oraz wdawać się w bójki między gangami. Coś zaczęło nim władać, jakaś siła zdominowała jego duszę. Czy demon w ciele kobiety zdoła zapanować nad jego duszą i innymi mieszkańcami miasteczka?

Jeśli chodzi o samą fabułę, to książka zalicza się do pozycji z dolnej półki, baa śmiało mogę napisać, iż nawet spod półki. Bardzo długo męczyłam się, by ją przeczytać, gdyż raz odstawiona na bok nie zachęca do ponownego otwarcia. Kiedy w końcu dotrwałam do końca, schowałam głęboko, by jak najszybciej o niej zapomnieć. Książka, w której tok zdarzeń i akcja nie trzymają się kupy, strasznie się dłuży i czyta się ją okropnie. Zero pomysłu na wykorzystanie historii o demonicy. Nie wiem do jakiego grona czytelników skierowana jest ta pozycja, ale z pewnością nie do tych, którzy cenią sobie dobrą lekturę na poziomie. Myślałam, że skoro tematem książki jest demon, to w jakiś sposób mnie zaciekawi , lecz niestety z każdą stroną bardziej nudzi i dłuży się niemiłosiernie.

Została ona wydana w czasie, kiedy nastał wielki boom na pozycje grozy, wtedy czytało się wszystko jak leci, niezależnie od jakości. Może przez to wychodziło mnóstwo książek, których jakość była poniżej średniej. Wydaje mi się, że film, który powstałby na podstawie tej książki, wypadłby dużo lepiej. Poziom książki pozostawia dużo do życzenia. Akcja często się urywała i wplatane były nowe, niepotrzebne wątki. Sama fabuła jest prosta i bywają chwile, że strasznie się dłuży. Zakończenie książki również nie jest rewelacyjne, pozostawia niedosyt po przeczytaniu. Szczerze nie polecam tej pozycji.
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- nuuuuuuuda
- nuuuuuuuda
- nuuuuuuuda
- niejasna akcja
- zawiła fabuła
- brak pomysłu

Na forum:

Podyskutuj o książce tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -