Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WĄWÓZ KAMIENNEGO SERCA

Coldheart Canyon

WĄWÓZ KAMIENNEGO SERCA

ocena:8
Autor:Clive Barker
Tłumaczenie:Wojciech Szypuła
Wydanie oryginalne:2001
Wydanie polskie:2003
Wydawnictwo:MAG
Ilość stron:624
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:8.75
Głosów:4
Inne oceny redakcji:

Często jest tak, iż aby wygrać w wyścigu na najwyższy stopień sławy gwiazdy Hollywoodu są w stanie zrobić wiele. Potrafią odchudzić się na zawołanie lub też przytyć specjalnie do danej roli. Jeżeli wymaga tego sytuacja są nawet w stanie zmienić sobie twarz. Tego ostatniego chciał dokonać główny bohater omawianej powieści, niestety nie wszystko poszło po jego myśli albo nawet "stety", gdyż dzięki temu mamy możliwość przeczytania tej niesamowitej historii.

Todd Pickett będący gasnącą gwiazdą Hollywoodu pragnąc zagrać w jednym z najnowszych filmów, dzięki któremu powróciłby na szczyt sławy, postanowił poddać się operacji plastycznej mającej na celu sprawienie aby jego twarz wyglądała tak jak za czasów kiedy był wielbiony przez masę swoich fanów. Coś jednak podczas zabiegu poszło nie tak. Twarz Todda zamiast wyglądać młodziej została pokryta bliznami i zniekształceniami czyniącymi z aktora monstrum. Za namową swojej agentki Maxine postanowił na jakiś czas całkowicie usunąć się z życia publicznego. W związku z tym agentka na czas rekonwalescencji wynajmuje Toddowi ogromną posiadłość mieszczącą się na obrzeżach miasta w tak zwanym Wąwozie Kamiennego Serca. Rezydencja ta skrywa w sobie bardzo wiele tajemnic. Swego czasu mieszkała w niej Katya Lupscu , znana aktorka, urządzająca na jej terenie orgie z cała śmietanką Hollywoodu żyjącą w jej czasach. Todd z czasem pozna wiele z sekretów jakie skrywa w sobie wąwóz oraz to co kryje w sobie sam budynek. Coś, a mianowicie pewną komnatę po zobaczeniu której całe jego dotychczasowe życie wyda mu się bezsensowną egzystencją.

Muszę się przyznać, iż "Wąwóz Kamiennego Serca" jest pierwszą i jak na razie jedyną książką autorstwa Cliva Barkera jaką do tej pory przeczytałem. Nie oznacza to jednak, iż autor pisze źle. Pisze bardzo dobrze co mogę powiedzieć po przeczytaniu omawianej pozycji, a powód dla którego tak mało książek z nazwiskiem Barker na okładce przeczytałem jest jeden - brak czasu. Fabuła książki jest bardzo ciekawa. Mnie osobiście książka bardzo pozytywnie zaskoczyła, gdyż po jej opisie nie spodziewałem się czegoś co przypadnie mi do gustu, a jednak przypadło. Styl jakim napisany jest "Wąwóz Kamiennego Serca" dzięki swojej przystępności sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie. Dawka grozy jaka została tutaj zawarta sprawi, iż nie raz poczujemy jak po plecach przechodzi nam dreszcz wywołany uczuciem strachu. Książka w pewnych momentach może być dla niektórych nieco obrzydliwa, gdyż uświadczymy tutaj sporą liczbę spotkań z duchami ale również z hybrydami powstałymi ze stosunków płciowych wcześniej wspomnianych duchów ze zwierzętami zamieszkującymi tereny wąwozu. Lektura ta jest również bardzo obfita w sceny erotyczne. Powinienem napisać perwersyjne sceny erotyczne, które mogą nieco zniesmaczyć niektórych czytelników. Największym minusem całej pozycji jest jej koniec, który mógłby nastąpić o jakieś sto stron wcześniej niż ten który zaserwował nam autor. Ale to przy ponad sześciuset stronach nie jest aż tak strasznym wykroczeniem. Na koniec mogę powiedzieć, iż "Wąwóz Kamiennego Serca" jest bardzo dobrą, choć w niektórych momentach niesmaczną, książką po którą warto sięgnąć.
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ przystępny styl pisania
+ ciekawa fabuła
+ występowanie wszelkiej maści potworów
+ ciekawe postacie

Minusy:

- dla tych o słabszych żołądkach (nerwach) może być w niektórych momentach niesmaczna
- przedłużające się zakończenie co akurat w tym przypadku nie wyszło książce na dobre

Na forum:

Podyskutuj o książce tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -