Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:NEKROSKOP 2: WAMPIRY

Necroscope II Wamphyri

NEKROSKOP 2: WAMPIRY

ocena:8
Autor:Brian Lumley
Tłumaczenie:Jarosław Irzykowski
Wydanie oryginalne:1988
Wydanie polskie:1991
Wydawnictwo:Phantom Press
Ilość stron:352
Autor recenzji:Killjoy
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:8.4
Głosów:25
Inne oceny redakcji:

"Nie był nietoperzem ani wilkiem, ale jakimś stadium pośrednim między nimi. Ludzka postać stanowiła jedynie skorupę, kokon kryjący w sobie poczwarę. I teraz ów kokon pękał. Zęby wampira stały się stromymi, wykrzywionymi lodowcami ścierającymi się w czerwonym oceanie dziąseł. Jego paszcza krwawiła, potworne zęby, niczym najostrzejsze z noży, wypychały się w górę, rozrywając ciało..."

Druga część z pięciotomowego cyklu Nekroskop Wampiry, to walka Harrego Keogha, człowieka którego specjalnością jest zdobywanie wiadomości o świecie zmarłych, walka pomiędzy nekroskopem ,a starym wampirem Tiborem Ferenczym. Jego talent jest jednak przekleństwem - poznaje myśli nie tylko zmarłych, ale i potworów. Harry "żyje" w świecie umarłych, kontaktując się na ziemi z ludźmi jego pokroju tzw. Esperami poprzez swego małego synka. Podczas gdy potwór próbuje odrodzić się w chłopaku imieniem Julian. Ów młodzieniec staje się wampirem, a co za tym idzie łącznikiem wampira z rzeczywistością. Świat ukazany w latach 1977 przeplatany jest historią życia wampira sprzed 450 lat. Wówczas w Rumunii panował bezwzględny i żądny krwi potwór. Moim skromnym zdaniem to majstersztyk, jeśli chodzi o mroczny klimat.

Podsumowując: książka napisana ze smakiem można by powiedzieć, że autor podczas pisania tej diabelskiej historii zmieniał się w wampira:. A tak na poważnie czytając tę powieść czuć smak krwi w ustach, horror i rzeź w przerażającym nowym wymiarze. A po zakończeniu powiedziałem "Chcę więcej".


Kup książkę Nekroskop 02 - Brian Lumley
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ klimat
+ fabuła
+ ciekawe informacje o wampirach
+ sporo krwi

Minusy:

- za krótka
- ciężka do upolowania w bibliotekach
- błędy - literówki

Na forum:

Podyskutuj o książce tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -