Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:W OBJĘCIACH DEMONA

Demon Within

W OBJĘCIACH DEMONA

ocena:4
Autor:Dana Red
Tłumaczenie:Urszula Zielińska
Wydanie oryginalne:1988
Wydanie polskie:1992
Wydawnictwo:Rebis
Ilość stron:263
Autor recenzji:Molly
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:7.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

"Szatanie - zaczął recytować znaną formułkę, ciągle rysując pentagram. Wzywam cię, Panie wiatrów! Wzywam Szatana z Południa, Lucyfera ze Wschodu, Beliala z Północy i Lewiatana z Zachodu! Usłysz nas, wszechmocny, w godzinie potrzeby i spełnij nasze prośby. Wzywam cię Szatanie."

Szatan -"w niektórych wierzeniach religijnych: uosobienie zła, zły duch; diabeł", przeciwnik i buntownik. Znajduje się gdzieś w głębiach naszej świadomości, jest mitem, w który wierzą ludzie. Odpowiada mu zwierzęce oblicze człowieka, obrazuje to, co kryją nasze złe myśli. Domaga się, byśmy niszczyli dobro i popełniali grzechy. Jednak nic nie dzieje się samoistnie, demona trzeba zaprosić do siebie. Tylko człowiek potrafi mu pomóc i tylko dzięki niemu potrafi objawić swą negatywną moc. Bo wiadomo - każdy z nas czyni zło, jednak czy przez to wszystkimi zawładnie szatan ?

Młodzieńcza zabawa Rona i Garreta stała się zmorą ich życia. Satanistyczny obrzęd, w trakcie którego przywołali władcę piekieł, stał się tragiczny w skutkach. Tamtej nocy zawarli oni pakt z diabłem i mieli z tego korzyści, ale był również pewien haczyk. Asgar uwolnił z otchłani ludzką istotę, przez co złamał obowiązujące w piekle prawo i został skazany na życie wieczne w ciele ludzkim. Potwór ten współpracował z człowiekiem, musiał być mu posłuszny i spełniać wszystkie jego zachcianki. Potrzebował części ludzkiego ciała, by zaspokoić swoje potrzeby oraz wykorzystać je w obrzędach, dzięki którym człowiek mógł pozbyć się bestii zamieszkującej jego ciało. By je zdobyć dokonywał rzezi w podupadającym budynku, mordował piękne, młode kobiety okaleczając je w okrutny sposób. Pech chciał, że w budynku tym zamieszkała Samantha - dziewczyna uciekająca przed koszmarem z przeszłości, znajdująca się teraz w centrum działania fanatyka. Znała zarówno Rona, jak i Garreta, obydwu zamieszanych w sprawę bestialskich zbrodni. Widzieli oni w swej świadomości te wszystkie obrazy, których dokonywała bestia. Wpadli w trans, nękani przez potwora, postrzegali wszystko oczami mordercy.. Morderca był człowiekiem opętanym przez demona, który kierował ich umysłem i przejął kontrolę nad jednym z nich.. Co więcej, Samantha nosiła w sobie potomka opętanego człowieka, lub też potomka samej bestii..

W dzisiejszych czasach, gdy zabobony, horoskopy i czary są bardzo popularne, nie są nam również dziwne wszelakie obrzędy i dziwne rytuały. Tak samo nie dziwią już zakładane sekty, wyrażające swój światopogląd religijny. Satanizm to" kult związany z postacią szatana, oddawanie boskiej czci szatanowi"; jego członkami są zwolennicy pewnych idei, którymi się kierują. Tematyka książki jest zaciekawiająca i łatwa w odbiorze. Porusza ona bardzo istotny motyw, obrazuje jak poprzez niewinny rytuał można stać się niewolnikiem działań czarnej magii. Ukazana istota metafizyczna wykorzystała praktyki chłopców do swoich potrzeb, opętała jednego z nich. Obydwaj w swoich snach widzieli poczynania bestii. Nawet demonolog nie był w stanie im pomóc. Musieli walczyć z siłami nieczystymi, a śmierć nie prowadziła do wybawienia - "potwór musi dzielić ciało z człowiekiem aż do skończenia świata.."
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na książkę.
Plusy:

+ ciekawie zobrazowane skutki obrzędu satanistycznego
+ postać szatana
+ mroczny klimat

Minusy:

- miejscami niepotrzebne wątki
- za mało drastycznych obrazów

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -