Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER

I KNOW WHAT YOU DID LAST SUMMER

Koszmar Minionego Lata

Rok prod.:1997
Reżyser:Jim Gillespie
Kraj prod.:
Obsada:Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Freddie Prinze
Autor recenzji:
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.28
Głosów:72
Inne oceny redakcji:
Aqueda - 7
Skaldi - 6
Flaco - 5
BartX - 5
GrzEGOrz - 5
Drachu - 4
Molly - 3
Skaraś - 4

- Hasła reklamowe: „Jeżeli zamierzasz pogrzebać prawdę, upewnij się, czy ona pozostanie pogrzebana.”, „Ktoś wie o ich sekrecie, ktoś wie, że są przerażeni i ktoś wie, co zrobili w zeszłe wakacje.”, „Koś dzierży hak...”, ”Ten sekret jest o zabiciu ich wszystkich”.

- Grupa przyjaciół wybiera się na Plażę Dawsona. Jest to odwołanie do „Dawson’s Creek”, także napisanej prez Kevina Williamsona.

- Początkowo w zwiastunie filmu mówiono „from the creators os „Scream”. Miramax, który posiada prawa do „Krzyku” zmusiło Columbia Pictures do usunięcia frazy.

- Sarah Michelle Gellar odbyła przesłuchanie do roli Julie.

- Jennifer Love Hewitt odbyła przesłuchanie do roli Helen.

- Film początkowo miał mieć inne zakończenie. Julie rozmawia na czacie z Rayem i zostaje zaproszona na imprezę nad basenem. W tym momencie odzywa się do niej kolejna osoba pisząc „Ja ciągle wiem”. Wtedy zabójca skacze na nią. Zakończenie zostało wykorzystane w trailerze do sequela.

- Lois Duncan powiedziała, że nie cierpi tego filmu, gdyż filmowcy zamienili jej książkę w slasher.

- Kavin Williamson napisał scenariusz przed „Krzykiem”, ale miał problem z jego sprzedażą. Jednak dzięki sukcesowi „Krzyku” Columbia Pictures natychmiastowo zakupiła prawa do „I Know What You did Last Summer”.

- Morderca Maxa został dodany po zakończeniu zdjęć. Zdecydowano, że zabójca zbyt wiele czasu pozostaje w cieniu w pierwszej połowie filmu budując suspense, ale nigdy nie pokazuje się jako namacalne zagrożenie. Morderca został sfilmowany, by pokazać, że jest rzeczywistym zagrożeniem dla głównych bohaterów.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO