Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ORPHANAGE, THE

ORPHANAGE, THE

Sierociniec

Rok prod.:2007
Reżyser:Juan Antonio Bayona
Kraj prod.:
Obsada: Belén Rueda, Fernando Cayo, Geraldine Chaplin, Mabel Rivera, Edgar Vivar, Montserrat Carulla,
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.97
Głosów:33
Inne oceny redakcji:
Adach - 7

- W Hiszpanii „Sierociniec” okazał się ogromnym sukcesem frekwencyjnym – film obejrzało ponad 4 miliony widzów

- Pierwsza wersja scenariusza „Sierocińca” Sergio G. Sáncheza została napisana w 2000 roku. Dopiero jednak cztery lata później skryptem zainteresował się Juan A. Bayona, który zgodził się wyreżyserować film na podstawie scenariusza Sanchezja.

- Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 15 maja 2006 r. i trwały dziesięć tygodni

- W filmie wykorzystano plenery znajdujące się w Llanes, w regionie Asturii. Ekipa wybrała tę lokalizację ze względu na ogromną różnorodność naturalnych planów: tajemniczych grot, wyniosłych klifów, rozległych przestrzeni dziewiczych plaż, lasów, gór, urzekło ich nawet centrum wioski, w której musieli symulować wielką burzę śnieżną w środku sierpnia.

- Najważniejsza lokalizacja, dom, który posłużył w filmie za stary sierociniec to Partarri'u Mansjon, kolonialny budynek, pochodzący z końca XIX wieku, położony w w Llanes

- Zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu, ekipa „Sierocińca” przygotowała tysiące szkiców, scenopisów i konceptualnych scenografii. Cały plan zdjęciowy został odtworzony w trójwymiarowym programie graficznym, w którym kierownik zdjęć ustalał pozycję kamery, zanim ekipa wyszła na plan.