Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GRIND HOUSE VOL.2 PLANET TERROR

GRIND HOUSE VOL.2 PLANET TERROR

Grind House vol.2 Planet Terror

Rok prod.:2007
Reżyser:Robert Rodriguez
Kraj prod.:
Obsada:Rose McGowan, Freddy Rodriquez, Michael Biehn, Jeff Fahey, Josh Brolin, Marley Shelton, Bruce Willis,
Autor recenzji:
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:5.14
Głosów:42
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 5

- Obaj reżyserzy postanowili “postarzyć” swoje filmy dodając do nich rysy i kurz, aby nadać im wygląd prawdziwych filmów klasy B.

- John Carpenter, który skomponował muzykę do własnych filmów, miał pierwotnie skomponować muzykę do Planet Terror. Ostatecznie jednak Robert Rodriguez sam skomponował muzykę do filmu.

- Film składa się z dwóch części. Jednak tylko w USA obie części będą wyświetlane jeden po drugim. Poza USA każda z części będzie osobnym filmem i będzie miała inną datę premiery.

- Robert Rodriguez rolę Dakoty napisał specjalnie dla Marley Shelton, po tym jak pracował z nią na planie filmu "Sin City" (2005).

- Zdjęcia do filmu powstały w USA w Austin, Georgetown i Luling w Teksasie oraz w Santa Clarita i Santa Ynez w Kalifornii.

- Pierwotnie film miał nosić tytuł "Project Terror".

- Robert Rodriguez napisał pierwsze 300 stron scenariusza do Planet Terror już w 1998 roku.

- Aktorka Rose McGowan cierpi na bakteriofobię. W filmie gra striptizerkę imieniem Cherry Darling. Specjalnie na jej prośbę - przed każdym "tańcem na rurze" - metalowy drążek był dokładnie czyszczony.

- Rebel Rodriguez, wcielający się w postać Tony'ego Blocka, jest w rzeczywistości synem reżysera - Roberta Rodrigueza.

- El Wrey (Freddy Rodríguez) to postać, która nawiązuje do innej produkcji Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino. Tak samo nazywało się miasto, do którego zmierzali bohaterowie "Od zmierzchu do świtu" (1996).

- Plan filmowej ucieczki obejmował ciężarówkę i zbiorniki z paliwem. Podobnie, jak miało to miejsce w filmie "Noc żywych trupów" (1968) - z tą jednak różnicą, że tu owy pomysł się powiódł.

- Występującą tu dr Dakotę Block (Marley Shelton) można również zobaczyć w "Death Proof" Quentina Tarantino, gdzie zagrała epizod jako lekarka Kaskadera Mike'a (Kurt Russell).

- Rose McGowan zasugerowała twórcom, aby to jej przyjaciel (Rey-Phillip Santos) zagrał postać El Wraya. Casting wygrał jednak Freddy Rodríguez.

- Broń, którą zamiast nogi ma w późniejszej części filmu Cherry Darling (Rose McGowan), to karabin szturmowy M4A1 z granatnikiem M203.

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO