Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:WARLOCK

WARLOCK

Czarnoksiężnik

ocena:8
Rok prod.:1989
Reżyser:Steve Miner
Kraj prod.:USA
Obsada:Julian Sands, Lori Singer, Richard E. Grant, Mary Woronov, Kevin O'Brien
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.47
Głosów:32
Inne oceny redakcji:

Pytacie panie o czarciego syna? Dyć każdy go tu w okolicy zna. Umysł grzeszny, a język plugawy. Licho jedno wie, jakich niecnych praktyk się dopuszcza w swej siedzibie na bagnach pośrodku lasu. Powiadają coby leśniki, obłędy a insze topielce siedliszcza jego strzegły. Lepiej cichajcie, jeszcze jakie nieszczęście na naszą chałupę sprowadzicie..

Czarnoksiężnikiem zwano człowieka, który dzięki długotrwałemu studiowaniu zakazanych ksiąg magicznych, potrafił nawiązać kontakt z wszelkiego rodzaju demonami. Zawierał on przymierze ze śmiercią i pakt z piekłem. Jak napisane jest w bulli "Coeli el terrae cerator Dei" z końca XVI wieku: "robią z diabłem wyraźną umowę dla odkrycia spraw nieznanych, znalezienia skarbu lub popełnienia zbrodni. Używają bezecnych zaklęć magicznych, przedmiotów i trucizn, rysują koła lub inne znaki magiczne, wzywają lub radzą się demonów, pytają ich i otrzymują odpowiedź; ofiarowują demonom różne ofiary, zapalają świece na ich cześć; robią sobie pierścień, lustro lub małe flaszeczki, aby zamknąć tam diabły, wierzą bowiem, że otrzymują od nich radę i pomoc". Ponadto wierzono, że czarnoksiężnik posiadał umiejętność latania.

Boston, rok 1691. Schwytany czarnoksiężnik zostaje szybko osądzony i skazany na karę śmierci. Jednakże korzystając z pomocy mrocznej magii uwalnia się i zostaje przeniesiony do czasów obecnych. Przeniesiony zostaje nie bez kozery. Jego zadaniem jest odnalezienie fragmentów Grand Grimoire - księgi w której zapisane zostało imię Boga. Wypowiedzenie jego imienia na głos sprawi iż świat przestanie istnieć na skutek zapoczątkowania dzieła antykreacji! W ślad za nim wyrusza dzielny łowca czarownic Redferne, aby czym prędzej go schwytać i pokrzyżować diabelskie plany.

Co sprawia, że "Warlock" jest tak dobrym filmem? Odpowiedź wydaje sie być oczywista - genialna kreacja Juliana Sandsa w roli złego do szpiku kości warlocka. Aktor wybił się na szczyty umiejętności i zagrał wprost fenomenalnie! Oglądając film po raz pierwszy po mej głowie chodziła myśl - hej, ten facet naprawdę musi być zły. Na pochwałę zasługuje również Richard E. Grant grający łowcę czarownic. Film został świetnie wyreżyserowany przez Steve'a Minera, miłośnikom horrorów znanego przede wszystkim z trzech części serii Halloween.
Za muzykę odpowiedzialny jest sam Jerry Goldsmith, pan, którego żadnemu miłośnikowi filmów przedstawiać nie trzeba. Na wyróżnienie zasługują ponadto efekty specjalne i charakteryzacja. "Warlock" jest jednym z najbardziej znanych filmów grozy lat 80tych, a rola Juliana Sandsa powinna być wzorem do naśladowania dla wszystkich aktorów grających różnego rodzaju łotrów i nikczemników. Film obfituje w szereg świetnych scen, które widz zapamięta na długo, jak choćby moment z przebijaniem śladów stóp warlocka. Mimo iż film ma już ładnych parę lat, nadal dostarcza rozrywki na wysokim poziomie.

Zastanawiam się czy istnieje miłośnik horrorów, który nie oglądał tego filmu? Każdy kto lubi kino grozy ze specyficznym klimatem, okraszone odrobiną humoru, nie powinien czuć się zawiedzony. "Warlock" to jedna z tych produkcji, do których wracam często i z autentyczną przyjemnością.

Screeny

HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK HO, WARLOCK

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Julian Sands w roli Warlocka
+ reżyseria
+ muzyka
+ "do wielokrotnego użytku"
+ dostarcza wspaniałej rozrywki
+ efekty specjalne

Minusy:

- niektórym może przeszkadzać postać Kassandry (przez 'K')

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -