Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GHOST LAKE

GHOST LAKE

Jezioro Duchów

ocena:3
Rok prod.:2004
Reżyser:Jay Woelfel
Kraj prod.:USA
Obsada:Tatum Adair , Timothy Prindle , Gregory Lee Kenyon , Azure Sky Decker , Chuck Franklin
Autor recenzji:Krzysztof Gonerski
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:2.8
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

"Nie oglądaj się teraz", "Ciemna woda", "Noc żywych trupów", "Martwe zło" i oczywiście "Piątek trzynastego"- to tylko niektóre tytuły filmów, natrętnie przychodzące na myśl oglądającym film Jaya Woelfela pt "Ghost Lake". Klasyka współczesnego kina grozy jako sposób na niskobudżetowy horror. Czy to się może udać?

Rebecca Haster ma na sumieniu śmierć swoich rodziców. Podczas, gdy oni umierali zaduszeni przez ulatniający się z nieszczelnej instalacji gaz, ona uprawiała seks. Gdyby wróciła do domu w porę, z pewnością nie doszło by do tragedii. Dręczona przez poczucie winy i zjawy nawiedzających ją rodziców, postanawia znaleźć ukojenie dla skołatanych nerwów w domku letniskowym nad brzegami jeziora Rushford. Trafia jednak z deszczu pod rynnę. Sztuczne jezioro pogrzebało bowiem w swych odmętach mieszkańców małego miasteczka. Niespokojne dusze zatopionych wciąż zamieszkują dno jeziora i co trzynaście lat wypływają na powierzchnię, by porwać ze sobą trzynastu śmiertelników...

Miłośnicy niskobudżetowych produkcji z pewnością będą czuli się podczas seansu "Jeziora duchów" jak Jason nad Crystal Lake. Pozostali jednak, w tym autor recenzji, oglądając film Jaya Woelfela będą raczej z niecierpliwieniem spoglądać na zegarek i zastanawiać się dlaczego czas płynie tak wolno. Ciągnące się w nieskończoność długie chwile nudy czasem rozjaśniał moment niezamierzonego komizmu i wtedy film na krótko stawał się ciekawszy. Zamiast spoglądania na zegarek można też zabawiać się w zgadywankę: z jakiego filmu jest to scena? Oczywiście, można też uciec się do sposobu najprostszego - wyłączyć telewizor. Dlaczego jednak z tej możliwości nie skorzystamy? Jest cała masa jeszcze gorszych filmowych niewypałów. Na ich tle wypada docenić starania twórców "Jeziora duchów" zmierzające do uczynienia z ich dzieła filmu maksymalnie atrakcyjnego, rzecz jasna, w ramach skromnego budżetu. Stąd zapewne te oczywiste nawiązania do klasyki współczesnego horroru, stąd pewnie duchy, żywe trupy (dokładniej: topielce i topielice, lecz wyglądem nie odbiegające od zombie), komputerowe efekty (mniejsza o to, że nieudolne), wątek romantyczny (najśmieszniejszy fragment filmu) oraz horrorowe okoliczności przyrody (inna sprawa, że zgrane do cna). Pochwalić należy także reżysera i scenarzystę w jednej osobie, że wbrew obowiązującym zwyczajom w tego rodzaju produkcjach, nie skąpał filmu w hektolitrach krwi i bezsensownej przemocy. Na liście atrakcji zabrakło, niestety, trzymającej w napięciu akcji, atmosfery grozy oraz urodziwej aktorki, bo co prawda jest blondynka z "walorami", lecz daleko jej choćby do "prysznicowej" piękności.

Przewidziane przez twórców atrakcje bardziej wybrednego widza raczej nie zadowolą. Grozy, wprawdzie nie brakuje, ale ilość po raz enty nie przeszła w jakość. Kąpieli w "Jeziorze duchów" nie polecam, chyba że nie mamy nic przeciwko taplaniu się w mieliznach scenariusza oraz płytkiej grozie.

Screeny

HO, GHOST LAKE HO, GHOST LAKE HO, GHOST LAKE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dużo grozy
+ nie ma w nim epatowania bezsensowną przemocą
+ nawiązania do klasyki współczesnego horroru
+ jest mnóstwo gorszych filmów
+ dla zagorzałych miłośników niskobudżetowych produkcji

Minusy:

- jakość grozy pozostawia wiele do życzenia
- niestraszny
- bez napięcia
- momentami niezamierzenie zabawny
- nieudolne efekty komputerowe
- nudny
- nawiązania do klasyki współczesnego horroru jako sposób na brak pomysłowości twórców
- niezbyt urodziwa aktorka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -