Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SHADOW: DEAD RIOT

SHADOW: DEAD RIOT

Bunt zmarłych

ocena:6
Rok prod.:2006
Reżyser:Derek Wan
Kraj prod.:USA
Obsada:Tony Todd, Carla Greene, Nina Hodoruk, Andrea Langi, Tatianna Butler
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:3
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

"Alpha i Omega, początek i koniec.. Dzień dobry ziemio" Potężny człowiek siedzący w izolatce powtarza te same słowa, niczym mantrę, jednocześnie nacinając naostrzonym fragmentem kamienia swe ciało i piłując zęby. Kim jest i jakież mroczne tajemnice skrywa ów mężczyzna?

Edward Markey aka Shadow, więzień z imponującą liczbą różnego rodzaju przestępstw, zostaje skazany na karę śmierci. W trakcie wykonywania wyroku pozostali więźniowie wzniecają bunt który szybko przeradza się w krwawą masakrę dokonywaną na strażnikach. Aby nie dopuścić do utraty kontroli nad więzieniem, naczelnik podejmuje decyzję o użyciu broni palnej. Bunt zostaje stłumiony. Zwłoki Markeya oraz pozostałych więźniów zostają wrzucone do naprędce wykopanego dołu umiejscowionego tuż za murami placówki. 20 lat później więzienie zostaje przekwalifikowane na eksperymentalny zakład karny dla kobiet.

Czego można się spodziewać po filmie, którego akcja ma miejsce w więzieniu dla kobiet? Z całą pewnością przemocy, wulgarnego języka, nagości i scen walki (wszak za niewinność tam raczej nie trafiły). "Shadow: Dead Riot" obfituje we wszystkie wymienione elementy. Nie może tu również zabraknąć tak bardzo lubianych przez męską część widowni scen prysznicowych (a jakże), obecnych w każdym szanującym się filmie więziennym. Podobnie rzecz się ma w przypadku innych standardowych elementów takiego obrazu, czyli: sceny u lekarza (koniecznie faceta i koniecznie pragnącego niecnie wykorzystać swe stanowisko), napalona pani strażniczka - następny nieodzowny składnik, herszt babę i jej gang trzęsący całym więzieniem oraz nowego więźnia pragnącego przeciwstawić się panującym regułom. Widzieliśmy to już setki razy, zarówno w wersji z męskiej jak i damskiej, z tą jednak różnicą że "Shadow: Dead Riot" idzie jeszcze dalej, wkomponowując w to wszystko motyw żywych trupów.

Dość ograniczone pole manewru jakie stwarza zakład karny zmusza do powielania schematów i jest jednym z powodów braku oryginalności. Tak też się stało w przypadku tej produkcji. Brak bardziej skomplikowanych wątków fabularnych rekompensuje duża liczba krwawych i brutalnych scen. Niestety sceny walki między naszymi "ślicznotkami" są delikatnie rzecz ujmując nienajlepsze i jest ich ociupinkę zbyt dużo. O urodzie większości pań nie warto wspominać, wystarczy spojrzeć na screeny. Dodam jedynie iż chwilami miałem poważne wątpliwości czy jedna z pań jest aby na pewno kobietą.

Film jest idealny na męski (bądź damski) wieczór w gronie znajomych. Jeśli chcemy obejrzeć coś lekkiego i w miarę interesującego, jednocześnie nie będąc zmuszonym do ciągłego wpatrywania się w ekran aby nie przegapić jakiejś ważnej sceny - film powinien spełnić swe zadanie.

Screeny

HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT HO, SHADOW: DEAD RIOT

Patronat medialny: Horror Online
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dużo scen gore
+ tak kiepski, że aż zabawny

Minusy:

- mierne aktorstwo
- zbyt dużo scen walki (na dodatek fatalnych)
- uroda aktorek
- oklepane więzienne schematy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -