Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:STAY ALIVE

STAY ALIVE

Stay Alive

ocena:6
Rok prod.:2006
Reżyser:William Brent Bell
Kraj prod.:USA
Obsada:Jon Foster, Samaire Armstrong, Frankie Muniz, Jimmi Simpson, Wendell Pierce
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.25
Głosów:36
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 4

"Chodźcie do mnie chmury. Wstańcie jako złowrogi sztorm by rozedrzeć ich na strzępy. Niech osłona nocy zrodzi świadków i zniszczy tych, którzy się oprą, by mnie nie skrzywdzili. Pozwól krwi we mnie wezbrać, zapewniając wieczne piękno. Dopadnę cię..."

Po śmierci swego przyjaciela, młody człowiek wchodzi w posiadanie płyty z grą, o wiele mówiącej nazwie "Stay Alive" (Pozostań Żywy). Wraz z grupką znajomych - nałogowych graczy - postanawiają czym prędzej ją przetestować. Jak się wkrótce okazuje, różni się ona nieco od innych pozycji w jakie mieli okazje grać do tej pory. Gra zabija. Śmierć czeka każdego kto odważył się na jej uruchomienie i zginął kontrolowaną przez siebie postacią. Co dziwniejsze, pechowa osoba ginie w identyczny sposób w jaki została uśmiercona w przerażającej grze.

Film nawiązuje do postaci hrabiny Elżbiety Bathory, zwanej Krwawą Damą, postaci znanej zapewne wszystkim ze swych sadystycznych skłonności. Odrażające praktyki stosowane przez Elizabeth polegające na torturowaniu młodych kobiet i kąpieli w ich krwi miały zapewnić hrabinie wieczną młodość.

Filmowa gra prezentuje się nad wyraz okazale. Pomijając wszelkie innowacyjne techniki mające na celu jej uruchomienie, (aby to zrobić należało przeczytać tekst ukazujący się na ekranie) grafika a przede wszystkim miodność wydawały się być na zaskakująco dobrym poziomie. W sumie nie ma co się dziwić filmowym bohaterom. Ta gra, przy odpowiednim zestawie głośników, w rzeczywistości mogłaby nas przyprawić o żywsze bicie serca. Sam pomysł stworzenia filmu o zabójczej grze, mimo że wtórny, również jest godzien pochwały.

Obsada mogłaby z pewnością zostać lepiej dobrana, mowa przede wszystkim o głównym bohaterze, którego gra raczej nie przekonuje. Wypadł blado, nieciekawie, bez grama charyzmy, po kilku dniach od obejrzenia filmu całkowicie o nim zapominamy. Pozostali aktorzy również nie pokazują niczego szczególnego. Chęć wybicia się ponad przeciętność wykazała jedynie Samaire Armstrong, niestety jej "talent" aktorski skutecznie uniemożliwiał osiągnięcie upragnionego celu. Momentami jej popisy wypadały wręcz żałośnie. Wielu osobom może nie spodobać się sposób, w jaki gra oddziałuje na świat rzeczywisty. Traci na tym tylko realizm, przez co przedstawione sytuacje wydają się jeszcze bardziej nieprawdopodobne.

Pomimo lichego aktorstwa niektórych członków obsady i kilku błędów (pokroju "Maleus Demonium" - powinno być "Malleus Maleficarum" czyli "Młot na Czarownice") "Stay Alive" jest produkcją, którą można śmiało polecić, gdyż ogólne wrażenie jest zupełnie pozytywne. Z całą pewnością jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich "fanów" Elizabeth Bathory.

Trzygroszówki

Emilio przyznał ocenę 2 i napisał:

Bardzo słaby film. Niedorzecznośc i głupota osiągnęły w nim niespotykany poziom...W "Stay Alive" niemal wszystko jest złe: muzyka, dialogi, aktorstwo... Plusem tej produkcji jest jedynie szybka akcja dzięki, której możliwe jest dotrwanie do końca seansu... Niestety to za mało abym mógł ten film komuś polecić. Produkcja ta jest zwyczanie kiepska.

Screeny

HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE HO, STAY ALIVE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł
+ filmów o Elizabeth Batory nigdy nie za wiele
+ interesująca i przede wszystkim straszna gra
+ ogólnie wypada całkiem dobrze

Minusy:

- przewidywalny
- słaba końcówka
- bezbarwny główny bohater
- gra Samaire Armstrong (zwłaszcza w drugiej połowie filmu)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -