Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SPIRIT TRAP

SPIRIT TRAP

Pułapka Dusz

ocena:5
Rok prod.:2005
Reżyser:David Smith
Kraj prod.:Wielka Brytania
Obsada:Luke Mably , Emma Catherwood , Billie Piper , Sam Troughton
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:4.8
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

"Spirit Trap" to brytyjski film z 2005 roku, którego reżyserem jest bliżej nieznany w filmowym środowisku - David Smith. Obraz ten z całą pewnością nie grzeszy oryginalnością. Jego twórca, niestety, nie pokusił się na wprowadzenie niczego nowego i zaskakującego, w efekcie czego dostajemy standardowy produkt, który nie różni się od wielu podobnych filmów.

Grupa studentów: Tina, Jenny, Nick, Tom i Adele wprowadzają się do nowego domu. Ponieważ bohaterowie – studenci – nie dysponują zbyt dużymi funduszami, zostają przydzieleni do starego domu, w delikatnie mówiąc, nie najlepszym stanie. Mimo że budynek wymaga gruntownego remontu, jest przestronny a wszystkie domowe urządzenia działają, więc studenci nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń. Od samego początku największe zainteresowanie budzi antyczny zegar, który po uruchomieniu zaczyna odliczać czas, jednak nikt nie wie, do jakiego momentu. Nie przejmując się zbytnio tajemniczym zegarze, grupa urządza wieczorek zapoznawczy zakrapiany alkoholem i innymi środkami odurzającymi. Już wtedy zachowanie Tiny wydaje się wszystkim dziwne - alienuje się, woli przebywać w samotności. Następnego dnia z pokoju Toma i Adele ginie ich cenne pudełko z narkotykami. Tom zaczyna podejrzewać wszystkich, a że jest bardzo impulsywnym i uzależnionym człowiekiem, odbija się to na atmosferze i pozostałych mieszkańcach. Chłopak zmienia się w tyrana, za wszelką cenę próbującego znaleźć zgubę. Jak się okazuje całe to zamieszanie jest częścią większego planu, który doprowadzi ich wszystkich w to jedno miejsce o strasznym wyglądzie, kryjące tajemnicę z przeszłości. Ta mieszanka wydarzeń nie może skończyć się dobrze...

Film od początku razi schematyzmem - duży, straszny, zniszczony dom o niejasnej przeszłości oraz grupka ludzi wprowadzająca się do niego - to wszystko znamy doskonale. Osobowości bohaterów także nie są niczym zaskakującym - Tom i Adele - macho i jego dziewczyna, oboje uzależnieni od narkotyków, lubiący perwersje, posiadają także mroczną historię, która ma wpływ na późniejsze zachowanie chłopaka. Nick i Jenny to z kolei pozytywni bohaterowie filmu. Jenny niedawno straciła matkę, która posiadała zdolności mediuistyczne. Na koniec tajemnicza Tina, która od początku nie wzbudza zaufania. Mieszanka wybuchowa...jak zawsze. Atmosfera filmu nie jest najgorsza. Niestety, potencjał tkwiący w upiornej scenerii starego zapuszczonego domu nie został umiejętnie wykorzystany. Wiekowy, antyczny zegar wybijający złowrogie dźwięki, choć bardzo nastrojowy, wiele z niej uratować nie może. Natomiast całkiem udane są sceny snu oraz retrospekcje z udziałem Jenny. Reżyser, niestety, nie potrafił za bardzo sobie poradzić z budowaniem napięcia. Skutek - film próbuje klimatem naśladować produkcje azjatyckie... ale na próbach się kończy, a leniwie rozwijająca się akcja z całą pewnością w tym nie pomaga. Warstwa muzyczna jest w miarę dobra, ale tutaj także bez rewelacji - ot po prostu pasuje do scen, ale nie wzbudza silniejszych emocji. Do gry aktorskiej nie mam żadnych zastrzeżeń. Aktorzy nie mieli łatwych ról, jednak poradzili sobie z nimi bez większych problemów.

"Spirit Trap" nie jest filmem wybitnym i nie spowoduje, że włosy zjeżą nam się na głowie. Jest to typowy średniak – film który można pooglądać, ale nie zostanie w naszej pamięci na dłużej. Niestety.

Screeny

HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP HO, SPIRIT TRAP

Patronat medialny: Horror Online
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ mroczna historia
+ sceny retrospekcji
+ gra aktorów

Minusy:

- schematyzm i brak oryginalności
- nie straszy
- zmarnowany potencjał scenerii starego domu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -