Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:IGOR AND THE LUNATICS

IGOR AND THE LUNATICS

Igor and the Lunatics

ocena:1
Rok prod.:1985
Reżyser:Billy Parolini
Kraj prod.:USA
Obsada:Joseph Eero, Mary Ann Schact, Joe Niola, T.J. Glenn, Joan Ellen Delaney
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:2
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Który z filmów uważacie za największą porażkę w historii kinematografii? Jeśli chcecie godnego kandydata na tą pozycję, proponuję zapoznać się z tym oto "dziełem" Tromy.

Po 16 latach spędzonych w więzieniu, przywódca hippisowskiej sekty o imieniu Paul wychodzi na wolność. Jego głównym celem jest zemsta na byłych członkach kultu, którzy odważyli się od niego odłączyć i wydać w ręce sprawiedliwości. Nieodłącznym towarzyszem Paula jest Igor, były kapłan kultu, a obecnie prawa ręka swego guru. Mając głowę wypełnioną chorymi naukami swojego mistrza, oraz umysł zniszczony na skutek wieloletniego zażywania narkotyków, Igor jest najbardziej agresywnym członkiem sekty.

Szmirowaty gniot bez sensownej fabuły, aspirujący do rangi filmu. Scenariusz jest iście beznadziejny. Aby pomóc nam zorientować się co w danym momencie ma miejsce na ekranie wprowadzono lektora, który przedstawia całą historię. Ludzie którzy wystąpili w filmie, a których za nic w świecie nie nazwę aktorami, powinni raczej skierować swe kroki w kierunku areny cyrkowej. Jedno trzeba przyznać, mimika twarzy Igora pozwala nam sądzić iż mamy do czynienia z prawdziwym psychopatą, choć nieco niedorozwiniętym i chwilami nie mającym pomysłu na swą kolejną idiotyczną minę. Pozostałe osoby podobnie jak i Igor często uruchamiały swe zdolności improwizacyjne. Praca kamer jest tragiczna. Wygląda to tak, jakby operator kamery nie nadążał za tempem akcji, a na domiar złego raczył nas nieodpowiednimi ujęciami. Film nie sprawdza się również jako środek usypiający. Wszystkiemu winna kakofonia dźwięków płynąca z naszych głośników. Chwilami ma się wrażenie, że za muzykę odpowiada jeden z członków bandy Igora, który zasiadł przed syntezatorem i tocząc pianę z ust począł wciskać przypadkowe klawisze. Do tego dodajmy krzyki, jęki, piski i bliżej niesprecyzowane odgłosy wydawane przez filmowych bohaterów i mamy ból głowy jak na zamówienie.

Widziałem wiele słabych filmów, lecz "Igor and the Lunatics" pod względem beznadziejności i kiepskiego wykonania bije wszystkie o głowę. Oglądanie takich "cudeniek" to prawdziwy masochizm.

Screeny

HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS HO, IGOR AND THE LUNATICS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- reżyseria
- denny scenariusz
- fatalna praca kamer
- raniąca uszy "muzyka"
- pseudo-aktorstwo
- ogólnie beznadziejny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -