Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLITHER

SLITHER

Slither

ocena:7
Rok prod.:2006
Reżyser:James Gunn
Kraj prod.:Kanada / USA
Obsada: Nathan Fillion , Elizabeth Banks , Gregg Henry , Michael Rooker , Tania Saulnier , Don Thompson,
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.37
Głosów:19
Inne oceny redakcji:

„Slither” to najnowszy film Jamesa Gunna, z roku 2006. Jeśli nie kojarzycie tego pana to dam Wam małą wskazówkę – Troma i wszystko jasne. Gunn to, można by rzec, weteran wytwórni Troma, odpowiedzialny m.in. za „Tromeo and Juliet”. Zaintrygowani? Ja tak, i muszę przyznać, że „Slither” mimo iż NIE jest produkcją tejże wytwórni, a w głównej mierze pewnie i dzięki temu jest filmem naprawdę udanym.

Na Ziemie nieopodal małej mieściny w lesie, ląduje niewielki odłamek skalny z kosmosu. Okazuje się, iż jest to przedstawiciel obcej rasy, która chce przejąć i zniszczyć Ziemian. Jednak aby cokolwiek mogło się stać, mały i jeszcze niezbyt rozwinięty zarodnik musi znaleźć ludzkiego nosiciela. Podczas jednej z nocy Grant, który przyszedł do lasu z poznaną w barze dziewczyną, zauważa coś dziwnego. Podchodzi bliżej, aby się przyjrzeć i w tym momencie stwór przenika do ciała Granta zaczynając stopniowo przejmować nad nim kontrolę. Jego zachowanie ulega metamorfozie, co zaczyna martwić jego żonę Starlę. Co gorsza, Grant zmienia się również od strony fizycznej. W niedługim czasie zaraża miejscową dziewczynę, którą wykorzystuje jako wytwórczynię nowych zarodników. Gdy Grant zmienia się tak bardzo, że nie może pokazywać się już wśród ludzi, znika w miejscowych lasach. Starla powiadamia miejscowego szeryfa – Billa, zgłaszając zaginięcia męża. Gdy policja dociera do domu Starli, widzą Granta – potwora, który wymyka się stojącym w szoku policjantom. Zaczyna się obława. Całe miasteczko wraz ze wszystkimi funkcjonariuszami przeszukują pobliskie lasy. To, co ujrzeli przeszło ich najstraszniejsze wyobrażenia. Grant, nie przypomina już człowieka, a „fabryka zarodników”, uwalnia z siebie tysiące małych pełzających form z kosmosu, które przejmują kontrolę nad kolejnymi mieszkańcami miasteczka, zmieniając ich w zombie. Dzielny szeryf oraz ci, którym udało się nie zostać zarażonym, muszą powstrzymać rozprzestrzeniającą się zarazę, pozostać przy życiu oraz rozprawić się raz na zawsze z potworem-Grantem-kosmitą.

„Slither” to połączenie niezbyt ambitnego horroru z komedią, co w tym wydaniu prezentuje się bardzo dobrze. A czarny humor w tej postaci naprawdę potrafi rozśmieszyć. Mimo wszystko zaobserwujemy tu zadziwiająco dużo scen przepełnionych suspensem. Nie nastawiajcie się jednak na mroczną atmosferę, bo tutaj nie ona jest najważniejsza. Dlatego nie jest to znaczącą wadą, przez idealne wyważenie proporcji między horrorem a humorem. Nadmienię także, iż jest to produkcja której nigdy nie da się brać całkiem na serio – sceny przepełnione czarnym humorem oraz komentarze bohaterów nam na to nie pozwolą. Do tego szybka akcja i gwarantuję Wam, że nie będziecie się nudzić. Postacie występujące w filmie są ciekawie naszkicowane - charyzmatyczny burmistrz oraz prawy szeryf, którzy znajdą komentarz do każdej sytuacji, powodując wiele śmiesznych dialogów. Całość wizualnie prezentuje się także bardzo przyzwoicie. Efekty specjalne wykonane są profesjonalnie i ciekawie, co w połączeniu z dobrą grą aktorów i odpowiednią muzyką daje nam wyśmienitą horror-komedię klasy B rodem z lat osiemdziesiątych. Jako ciekawostkę dodam, że w jednej ze scen bohaterka ogląda słynną produkcję Tromy – „Toxic Avenger”

„Slither”, pomimo że jest produkcja nową, prezentuje się bardzo dobrze. Jest to film zrobiony przez fana horrorów dla fanów horroru. Wartka akcja, czarny humor, dobre efekty specjalne oraz banalna fabuła potraktowana z przymrużeniem oka - na pewno będziecie się dobrze bawić.

Screeny

HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER HO, SLITHER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ wartka akcja
+ czarny humor
+ profesjonalna realizacja
+ efekty specjalne

Minusy:

- nie straszy
- dla niektórych tylko horror-komedia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -