Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE CAMP OUT

ZOMBIE CAMP OUT

Biwak zombie

ocena:2
Rok prod.:2002
Reżyser:Joshua D. Smith
Kraj prod.:USA
Obsada:Misty Orman, Tiffany Black, John M. Davis, Jeremy Schwab, Alecia Peterman, Cheryll Dallas
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Żywe trupy grasujące po ulicach i rzucające się na niewinnych przechodniów raczej nie kojarzą się z nurtem komediowym. Niemniej Troma od lat udowadnia, że nic nie jest niemożliwe na celuloidowej taśmie. Nim jednak Edward Wright udowodnił, że można to zrobić stylowo w obrazie „Shaun of the Dead”, przyszło nam spotkać się z kilkoma nieudolnymi próbami. Jak poniżej opisany film.

Czworo nastolatków postanawia spędzić biwak na przyjemnościach typowych dla tego wieku. I nie chodzi tu o bierki czy czytanie książek. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy na ziemię spada meteoryt wywołujący drobną anomalię. Teraz bowiem zaczynają chodzić także trupy. A one zawsze są dziwnie agresywne i głodne.

Czy ja już kiedyś mówiłem, że uwielbiam filmy z zombie? Ostatnio moje uwielbienie zostaje wystawiane coraz częściej na straszliwe próby. Umowności scenariusza można wybaczyć, wątłą fabułę łataną kiepskimi dowcipami także, można przymknąć oko na fatalne aktorstwo, brak pomysłów, kiepskie efekty specjalne. Ale żeby tak to wszystko na raz? To już nawet wspomniana we wstępie Troma potrafi przynajmniej jednego z aspektów nie sknocić. Joshua D. Smith postarał się bardzo by jego filmu nie dało się oglądać. Kręcone chyba ręczną kamerą VHS zdjęcia w połączeniu z drętwymi dialogami i żartami, które bardziej obrażają inteligencję widza niż rzeczywiście bawią, mogą co najwyżej wywołać niestrawność. Jedyną udaną sceną, która pozostała mi w pamięci jest przebudzenie zombie na cmentarzu. Może nie odkrywcze, ale tak jakoś ładnie wpasowujące się pomiędzy „Thiller” Michaela Jacksona a filmy Eda Wooda.

Trzeba przyznać, że jeśli ktoś liczy na horror, to znajdzie go jedynie w postaci zombie, które nie są jednak tak tragiczne jak to przyzwyczaiło nas kino niezależne i niskobudżetowe. Żadnego napięcia i grozy nie doświadczymy. Zabrakło też inwencji w sferze humoru, nie odnajdziemy tu pomysłowości „Dead Alive”, subtelności „Shaun of the Dead” czy choćby groteski i polotu „Rerturn of the Living Dead”. Subiektywnie muszę przyznać, że pewnie niektóre rozmowy i komentarze bohaterów rozbawić mogą widza młodszego, lecz czy na pewno do niego jest skierowany ten film?

Screeny

HO, ZOMBIE CAMP OUT HO, ZOMBIE CAMP OUT HO, ZOMBIE CAMP OUT HO, ZOMBIE CAMP OUT HO, ZOMBIE CAMP OUT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ są zombie
+ są ładne panie
+ ktoś tu miał ambicje...

Minusy:

-...tylko nie do końca rozumiem do czego
- odtwórczy
- prymitywny
- obrażający inteligencję widza

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -