Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILD'S PLAY

CHILD'S PLAY

Laleczka Chucky

ocena:6
Rok prod.:1988
Reżyser:Tom Holland
Kraj prod.:USA
Obsada:Catherine Hicks, Chris Sarandon, Alex Vincent, Brad Dourif (głos lalki Chucky)
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:7.15
Głosów:108
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 7
bufik - 7
Flaco - 7
Skaldi - 7
Drachu - 5
M@rio - 7

"Laleczka Chucky" to jeden z najciekawszych filmów o mordującej zabawce. Jej przygody zaczęły się w latach '80 i ... trwają do dziś! Druga część powstała dwa lata po sukcesie pierwszego epizodu, następnie w 1991r. powstaje kontynuacja i wreszcie w r.1998, ujrzał światło dzienne - "Bride of Chucky". Wszyscy myśleli, że to już koniec, ale okazało się, że sześć lat po czwartej części powstanie "Seed of Chucky". Nie wiadomo, co o tym sądzić, w końcu wszyscy wiemy, że im więcej sequeli tym gorzej dla filmu [oczywiście są wyjątki].

Film rozpoczyna się od pościgu seryjnego mordercy - Charlsa Lee Raya. Jego finał kończy się zastrzeleniem bandyty, który przed śmiercią, zdążył jeszcze, za pomocą zaklęcia, przenieś swą duszę do... lalki - Good Boy. Następnie chłopiec - Andy, który obchodzi urodziny bardzo chce dostać na prezent właśnie tę lalkę. Matka jako, iż kocha swego syna, a nie ma dostatecznie dużo pieniędzy, z pomocą koleżanki kupuje zabawkę "na lewo". Okazuję się to błędem, bo właśnie w tym egzemplarzu znajduje się dusza Charlsa i już pierwszej nocy zaczynają się kłopoty. Na początku ginie najlepsza koleżanka Karen, która pilnowała chłopca pod jej nieobecność. Od razu na miejscu zjawia się policja starając się dociec, co tak naprawdę się wydarzyło. Jedynie Andy zna prawdę, ale nikt mu nie chce uwierzyć, że za morderstwo odpowiedzialna jest niewinna zabawka. Naszym bohaterom przydarzają się przygody, których nigdy by się nie spodziewali. Zaczyna się pojedynek nie tylko z laleczką, ale także walka o duszę Andy'ego. Chucky cały czas będzie się starał przejąć kontrolę nad ciałem chłopca, jeśli mu się to nie uda, to zostanie uwięziony w lalce na zawsze.

"Laleczka Chucky" jest naprawdę przyjemnym filmem, na który warto poświęcić półtorej godziny czasu. Muzyka, którą jesteśmy raczeni w czasie projekcji, buduje napięcie, które sprawi, że widz nieraz odczuje dreszczyk emocji i niepokoju. Charakterystyka tytułowego bohatera stoi na całkiem niezłym poziomie. Film ten z pewnością może wystraszyć młodszych widzów, którzy pod nieobecność rodziców, zdecydują się na jego obejrzenie. A wszystko to właśnie za sprawą Chucky'ego, który mimo, iż wygląda niewinnie to, w rzeczywistości jest naprawdę "zabójczy". Ciekawe są też sposoby [jak na lalkę], którymi uśmierca swoje ofiary, np. zabicie przy użyciu laleczki voodoo. Co się tyczy aktorów to, niestety, ale nie mogę się przyczepić, ani ich wyglądu, ani charakteryzacji – szkoda…Wspomnę tylko, że Brad Dourif, grający Charlsa Lee Raya, użycza w późniejszych scenach swego głosu Chucky'emu. Efekt jest świetny ! Nie wyobrażam sobie żadnego innego głosu, którym mógłby mówić Chuchy.

"Child's Play" jest pozycją obowiązkową dla każdego fana horrorów. Koło tego filmu nie da się przejść obojętnie, jest on naprawdę wart obejrzenia.

Screeny

HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY HO, CHILD'S PLAY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Chucky
+ muzyka
+ ciekawy

Minusy:

- niepotrzebne przeciąganie końca filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -