Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILD'S PLAY 3

CHILD'S PLAY 3

Laleczka Chucky III

ocena:5
Rok prod.:1991
Reżyser:Jack Bender
Kraj prod.:USA
Obsada:Justin Whalin, Perrey Reeves, Travis Fine, Brad Dourif (głos tytułowej lalki)
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.6
Głosów:53
Inne oceny redakcji:
bufik - 6
Sabbath - 5
Flaco - 5
M@rio - 6

Czas na trzecią część przygód, okrytej krwawą sławą, lalki Chucky...

Akcja dzieje się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części filmu. Podczas odbudowy fabryki zabawek, raz jeszcze dochodzi do ożywienia tytułowej laleczki. Koszmar rozpoczyna się w czasie spotkania dyrektora budynku z pracownikami, gdy zostaje przedstawiony pierwszy egzemplarz lalki Good Boy mający zapoczątkować nową "falę" produkcji. Jak się wszyscy zapewne domyślają, jest to… Chucky ! W nocy, pierwszą jego ofiarą, staje się szef całej korporacji, a dzięki sprytowi i dostępowi do komputera "killing - doll", dowiaduje się gdzie jest jej "najlepszy przyjaciel" - Andy. Chłopiec zdążył już wydorośleć - ma 16 lat, niestety, uraz po przeżyciach z dzieciństwa pozostał mu na stałe. Na obecnym etapie swojego życia, zaczyna uczęszczać do szkoły wojskowej. Poznaje tam nowych kolegów m.in. Tylera. Jednakże, czy Chucky'emu uda się dotrzeć do Andy'ego? Czy zdoła przedostać się przez silnie strzeżone mury wojskowej uczelni? Oczywiście, że tak ! „Wysyła się” on w paczce, która przez przypadek dostaje się w ręce Tylera. I tak morderca wpada na pomysł, aby przejąć duszę nowego nabywcy. Jak zwykle, ktoś musi mu w tym przeszkodzić. Pada na pułkownika, który wyrzuca lalkę do śmieciarki. Ale, jak już wiemy, Chucky jest uparty i nie da sobą pomiatać. Zaczyna grasować po uczelni i zbierać krwawe żniwo. Jedynie Andy wie, co się tak naprawdę dzieje. Niestety, nikt mu nie chce wierzyć - przynajmniej do czasu, gdy jego współlokator, staje się świadkiem morderstwa... fryzjera. Akcja zmierza ku zakończeniu, które nie zapowiada się zbyt szczęśliwe. Finał walki będzie miał miejsce w wesołym miasteczku.

Mówi się, że im więcej sequeli, tym gorzej wpływa to na pierwszą część, która [przeważnie] jest oryginalna i wnosi dużo nowych pomysłów do historii. Sequele powielają ten schemat i nie inaczej jest z "Laleczką Chucky". W następnych częściach ciekawe są jedynie [choć czasem powtarzające się z "poprzedników"] sposoby mordowania ludzi przez tytułowego bohatera. W „3-ce” na uwagę zasługuje m.in. podmienienie na manewrach amunicji z farbą na najprawdziwsze naboje, które wymierzone celnie z pewnością mogą zabić człowieka. Reszta odbywa się przy użyciu standardowej broni, np. nóż. Jedyne co pozostaje całkowicie niezmienne, to... postać Chuck'yego. Również i tutaj stroi on różne śmieszne miny i nie żałuje dowcipnych powiedzonek. Głosu Chucky'emu ponownie użyczył Brad Dourif. Nic zaskakującego, bo gdyby ktoś inny, by go zastąpił, to seria straciłaby na swej wartości. Otrzymaliśmy także ciekawe miejsca akcji, m.in. szkołę wojskową i lunapark, a w szczególności „dom strachów”.

"Laleczka Chucky 3" jest filmem dobrym i z pewnością zadowoli fanów serii. Jeśli jednak nie należysz do takowych, to raczej nie zaczynaj swej przygody od części trzeciej...

Screeny

HO, CHILD'S PLAY 3 HO, CHILD'S PLAY 3 HO, CHILD'S PLAY 3 HO, CHILD'S PLAY 3 HO, CHILD'S PLAY 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Chucky
+ miejsca akcji
+ poczucie humoru
+ muzyka
+ nie było przedłużania końcówki :)

Minusy:

- trochę słabszy od poprzedników

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -