Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BAGMAN: PROFESSION MEUERTER

BAGMAN: PROFESSION MEUERTER

Bagman: Profession Meuerter

ocena:7
Rok prod.:2004
Reżyser:Jonathan Prevost/ Francois Simard
Kraj prod.:Francja
Obsada:Alain Bakayoko, Joanna Kazmierczak, Yoann-Karl Whissell,
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:8.6
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Najważniejszą zaletą filmu amatorskiego jest nieskrępowanie twórców przy jego realizacji. Filmowcy-amatorzy mogą zrealizować swoje dzieło nie bacząc na nieprzychylność producentów, ani na słowa konserwatywnej krytyki. Realizują swe twory przelewają na taśmę filmową nawet najdziwniejsze pomysły, a niedostatki w budżecie rekompensują swą niczym nieskrępowaną wyobraźnią i pomysłowością. Właśnie w takim duchu powstał bezkompromisowy, francuski film „Bagman: Profession Meurter”.

Fabuła filmu jest szczątkowa: Sabrina (Joanna Kazmierczak) przebywa w szpitalu, gdyż jest jedyną ocalałą osobą z masakry, jakiej dopuścił się zamaskowany morderca. Przesłuchuje ją policjant chcący się dowiedzieć, co się wydarzyło. Dziewczyna opowiada o tym, jak została potrącona przez samochód gangsterów, którzy następnie, nie bacząc na ostrzeżenia dziewczyny, wymawiają po trzykroć imię okrutnego, tajemniczego mordercy o nadludzkiej sile. Mordercy z nałożoną na głowę papierową torbę spożywczą z namalowanymi oczami, ubranego w czarny długi płaszcz, pod którym skrywa istny arsenał broni białej. Mordercy pełnego żądzy mordu i szerzenia rzezi. Po prostu Bagmana!

W tym momencie zaczyna się istny spektakl gore, pełen dekapitacji, obciętych kończyn, dziurawienia ciała, hektolitrów krwi i jelit ciągnących się metrami. Cały film, razem z wprowadzającą fabułą był nakręcony właśnie dla tych scen. Wszystkie efekty specjalne są kiczowate i przerysowane do granic możliwości, chociaż nikt nie może zarzucić im braku pomysłowości. Brutalności, a także różnorodności tych okropieństw, nie powstydziłaby się nawet „Bad Taste” Petera Jacksona. Mamy tu, bowiem głowy kukieł przecinane na połowy maczetą, urwane nogi, czy ręce, które doskonale widać schowane za ciałem albo w ubraniu, jelita to pęta kiełbasy, a krew to rozwodniony syrop malinowy, czy też pomidorówka. Siekiery wbijane w korpus (i w pośladki) parasole penetrujące odbytnicę, czy eksplodujące ciała – to wszystko i jeszcze więcej to tylko część szaleńczej orgii mordu, jaką zaserwują nam Jonathan Prevost i Francois Simard – reżyserzy „Bagmana”. Postać mordercy jest prześmiewczą wersją popularnych i wyszukanych zabójców ze znanych slasherów takich jak choćby Jason, czy Michel Myers ze swymi maskami skrywającymi tożsamość i wrodzone deformacje ciała. Całość dopełnia mnóstwo czarnego humoru i prześmiewcze kreacje aktorskie. Same aktorstwo stoi na najniższym możliwym poziomie, ale sprawia to wrażenie celowości. Na szczególną uwagę zasługuje główna bohaterka, która może konkurować do miana Scream Queen z największymi gwiazdami kina – jej wrzask obudziłby zmarłego! Całość dopełnia dobrze dobrana muzyka: od typowo filmowej w scenach, gdy akurat posoka nie leje się gęstym strumieniem (tych akurat nie jest zbyt wiele), aż po death metal, grindcore i goregrind w tych najbardziej brutalnych odsłonach.

Jeżeli jesteś fanem wszelkiego kiczu w stylu Tromy, czy też naszego rodzimego ZF Skurczu, a do tego miłośnikiem bezkompromisowego gore, to jest to coś w sam raz dla ciebie. Przekonaj się jak daleko może sięgnąć wyobraźnia twórców w sposobach uśmiercania postronnych ludzi.

Screeny

HO, BAGMAN: PROFESSION MEUERTER HO, BAGMAN: PROFESSION MEUERTER HO, BAGMAN: PROFESSION MEUERTER HO, BAGMAN: PROFESSION MEUERTER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ gore, gore, gore!
+ kicz
+ humor

Minusy:

- w swojej kategorii brak

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -