Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE

INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE

Incredible 2-headed Transplant, The

ocena:9
Rok prod.:1971
Reżyser:Anthony M. Lanza
Kraj prod.:USA
Obsada:Bruce Dern, Pat Priest, Casey Kasem, Albert Cole
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:2
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Patrząc na historię kina widzimy najróżniejsze produkcje, często opowiadające zajmujące historie życia mniej lub bardziej zwykłych ludzi. Ogólnie można powiedzieć, że film, bez względu na temat przewodni, jest bardziej udany wtedy, kiedy widz aktywnie przeżywa losy bohaterów, które opowiedziane są w taki sposób, że mogłyby się przydarzyć każdemu. Co jednak stanie się wtedy, kiedy oglądający utożsami się z niesamowitą historią życia ludzi, którzy nie mogliby funkcjonować w zdrowym społeczeństwie? Na to i szereg innych pytań z pewnością odpowie film „The Incredible 2-Headed Transplant” z 1971 roku.

Doktor Roger Girard jest bogatym lekarzem prowadzącym prywatne doświadczenia z zakresu transplantologii. Marzeniem jego życia jest przeszczepienie człowiekowi w pełni funkcjonującej drugiej głowy. W związku z tym w zaciszu domowego ogniska przeprowadza on kolejne operacje na zwierzętach. Wraz ze swoim asystentem spędza cały swój czas w laboratorium, podczas gdy jego młoda małżonka odpoczywa na łonie przyrody. Stosunkowo spokojne życie naszych bohaterów przerywa nagły atak psychopatycznego mordercy, którego ofiarą staje się sąsiad Girardów. Morderstwo dokonane zostaje na oczach jego upośledzonego syna, Dannego. Roger bez chwili namysłu zabija mordercę i postanawia przeszczepić jego głowę w ciało chłopaka.

Film, jakim jest „The Incredible 2-headed Transplant” opowiada tak niesamowitą historię, że sama myśl o niej powoduje uśmiech na twarzy większości ludzi. Po chwilowym przemyśleniu ukazanego splotu zdarzeń wielu zapewne zada pytanie – kto i w jakim celu wymyślił oraz nakręcił coś takiego? Z pośród wielu odpowiedzi na tak postawioną kwestię należałoby wyłonić jedną – najbardziej prawdziwą. Otóż przeciętny widz za pomocą kina powinien oderwać się i zapomnieć o świecie, w którym żyje. To właśnie obraz filmowy powinien ukazać mu świat, w którym wszystko jest możliwe, gdyż zwykłe i nudne historie przytrafiają mu się na co dzień.

Patrząc na nasz obraz od strony technicznej widzimy, że niezbyt doświadczeni aktorzy grają w amatorskim, nisko budżetowym filmie zapisanym na taniej taśmie. Jednak poprzez ich nieuniknione błędy warsztatowe przebija ostatecznie niesamowita chęć twórców na nakręcenia dobrego dzieła. Co z resztą udaje się osiągnąć, gdyż widzimy nadzwyczajnie zagmatwaną i wręcz surrealistyczną historię, która mimo pewnych niedociągnięć charakterystycznych dla filmów niskobudżetowych jest ciekawa i logiczna w swoim przebiegu. Co udowadnia tezę, że każdy może być twórcą, a siła i ponadczasowość filmu nie tkwi w ogromnych pieniądzach i efektach specjalnych, tylko w chęci i pomysłowości twórców.

Screeny

HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE HO, INCREDIBLE 2-HEADED TRANSPLANT, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ reżyseria
+ dobór i gra aktorów
+ zaskakujący scenariusz
+ fantastyczny pomysł dobrze ukazany w nisko budżetowej produkcji

Minusy:

- nie ma

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -