Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BLOODSUCKING FREAKS

BLOODSUCKING FREAKS

Istota ssąca krew

ocena:3
Rok prod.:1978
Reżyser:Joel M. Reed
Kraj prod.:USA
Obsada:Seamus O'Brien, Viju Krem, Niles McMaster
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.26
Głosów:23
Inne oceny redakcji:
Piotr Sawicki - 7
Mr Filth - 7
GrzEGOrz - 7
Drachu - 6

"Bloodsucking Freaks" to jeden z najpopularniejszych i najbardziej szokujących filmów, który wyszedł wprost z warsztatu Tromy - wytwórni znanej przede wszystkim z filmów klasy C tj. Toxic Avenger, Redneck Zombeis, Maniac Nurses Find Exctasy czy Tromeo and Juliet.

Impresario Sardu prezentuje w swym niewielkim nowojorskim teatrze nowy spektakl pod nazwą "show niewiarygodnych tortur" ("The Incredible Torture Show" - tak brzmiał oryginalny tytuł filmu). Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że prezentowane tortury są prawdziwe, a ból i śmierć dziewczyn nie są udawane. Przedstawione na scenie seksualne eksperymenty i brutalność nie przypadły do gustu pewnemu krytykowi teatralnemu, który uznał spektakl za stratę czasu. Chwilę później, Sardu przy pomocy swego karłowatego przyjaciela Ralphusa, porywa krytyka by ukazać mu ciemną stronę teatru. Porywa także Natashę - słynną tancerkę, która ma zostać gwiazdą kolejnej sztuki. Zniknięcie dziewczyny budzi obawy jej chłopaka, który z pomocą prywatnego detektywa odkrywa całą prawdę...

Jeśli ktoś widział choć jeden filmy Tromy to nie będzie tym filmem szczególnie zaskoczony. Scenariusz jest całkiem interesujący ale całość ukazana jest w naiwny sposób. Film kompletnie nie ma atmosfery, a bazuje jedynie na ukazywaniu seksualnej przemocy stosowanej wobec porywanych kobiet (kopanie, bicie, obcinanie palców, eksperymentowanie, a nawet zastąpienie tarczy do gry w rzutki pupą jednej z pań). Całość jest znośna ale gra aktorów, scenografia, muzyka, klimat i poczucie humoru pozostawiają wiele do życzenia.

"Blooksucking Freaks" adresować można jedynie do wąskiego grona miłośników horroru. Jest to bardzo nietypowy, groteskowy i sadystyczny film. Polecam tylko tym, którzy gustują w produkcjach Tromy (o ile takowi są) oraz osobom, którym nie przeszkadza oglądanie bezsensownej przemocy na ekranie.

Screeny

HO, BLOODSUCKING FREAKS HO, BLOODSUCKING FREAKS HO, BLOODSUCKING FREAKS HO, BLOODSUCKING FREAKS HO, BLOODSUCKING FREAKS HO, BLOODSUCKING FREAKS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ całkiem ciekawy scenariusz

Minusy:

- bezsensowna przemoc
- scenografia
- brak klimatu grozy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -