Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GATE, THE

GATE, THE

Wrota

ocena:5
Rok prod.:1987
Reżyser:Tabor Takacs
Kraj prod.:USA / Kanada
Obsada:Christa Denton , Stephen Dorff
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.42
Głosów:12
Inne oceny redakcji:
Kinson - 5

Horrory z dziećmi (młodymi aktorami) w roli głównej to nic nowego. "The Gate" to kolejna pozycja, która postawiła na młodość. Oto co z tego wyszło:

Pewnej nocy, młody chłopak imieniem Glen, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Stojące przed jego domem stare drzewo zostaje z impetem uderzone przez piorun (meteor)... Chwilę później wszystko wskazuje na to, że był to tylko zły sen, jednak rankiem po drzewie pozostaje jedynie wielka, tajemnicza dziura. Na miejscu zdarzenia, Glen wraz ze swym przyjacielem Terrym odnajduję dziwny obiekt. Tajemnicze znalezisko, nazwane przez chłopców "jajem pioruna", staje się początkiem dziwnych zjawisk. Gdy rodzice Glena wyjeżdżają na upragnione 3-dniowe wakacje, cały dom zostaje pod opieką jego starszej siostry. Chłopcy w tajemnicy rozłupują "jajo", z wnętrza którego zaczyna wydobywać się dziwny dym emanując serię diabelskich znaków. Z każdą następną chwilą, w domu zaczynają dziać się przeraźliwe rzeczy, jednak dopiero następnego dnia wszyscy zrozumieją, że Glen i Terry nieświadomie otwarli wrota piekieł, uwalniając przeróżne demony...

"The Gate" to film budzący mieszane uczucia. Widz otrzymuje prostą, osadzoną w klimacie lat 80-tych, historię kilku młodych ludzi, którzy na skutek niewyjaśnionego splotu zdarzeń wstępują w świat fantazji. Ta nieskomplikowana fabuła dała twórcom filmu spore pole manewru jednak ci z kolei niczym szczególnym się nie popisali. Całość razi nudną i leniwie rozwijającą się akcją, a dziecinne i nieskomplikowane zakończenie może jedynie spotęgować poczucie niesmaku. "The Gate" został wyprodukowany w Kanadzie i to właśnie w tym kraju stał się jedynym z najbardziej popularnych horrorów. Nic dziwnego zatem, że 5 lat po lokalnych sukcesach, film doczekał się kontynuacji. Pieczę nad całością ponownie objął węgierski reżyser Tibor Takacs, jednak jego nowy horror okazał się kompletnym niewypałem.

Podsumowując. "The Gate" to horror przeznaczony dla nieco młodszej publiczności. Całość nasycona jest masą "szkolnych" efektów specjalnych i nienajlepszymi animacjami. Osoby liczące na strach i mrożącą krew w żyłach atmosferę poczują zawód i rozczarowanie. Polecam jedynie miłośnikom luźnego kina lat 80-tych - nic specjalnego ale w wolnych chwilach można zobaczyć.

Screeny

HO, GATE, THE HO, GATE, THE HO, GATE, THE HO, GATE, THE HO, GATE, THE HO, GATE, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ sporo efektów specjalnych / małe stworki z drugiej połowy filmu

Minusy:

- pozycja przeznaczona głównie dla młodszych odbiorców
- leniwie tocząca się akcja / dziecinne zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -