Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CRITTERS 3

CRITTERS 3

Critters 3

ocena:5
Rok prod.:1991
Reżyser:Kristine Peterson
Kraj prod.:USA
Obsada:John Calvin, Don Keith Opper, Leonardo DiCaprio, Nina Axelrod, William Dennis Hunt, Aimee Brooks
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.19
Głosów:31
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 5
Flaco - 5
Kinson - 3
M@rio - 6

Jaki jest sens produkowania kolejnych sequeli? W pogoni za mamoną producenci liczą, że zdołają wycisnąć z nas - widzów dodatkowe pieniądze - chętnie płacone za to aby przedłużyć nasze marzenia i zaspokoić chęć przeżycia czegoś niezwykłego. I słusznie liczą, niestety nie każda kontynuacja jest warta tego, aby za nią zapłacić - szalone pomysły scenarzystów, mogą czasem nawet najbardziej odpornego widza przyprawić o zawrót głowy.

Trzecia cześć Crittersów nie będzie już toczyć się w sympatycznym miasteczku Groovers Band. Życie tam było chyba dla autora scenariusza zbyt monotonne - postanawia nas, więc uraczyć horrorem w typowym amerykańskim blokowisku. Żeby było ciekawiej - dom przeznaczony jest do rozbiórki, ponieważ właściciel ma, co do terenu, na którym stoi budynek ciekawsze plany. Ale po kolei. Critty od czasu ostatnich wydarzeń w Groovers Band ukrywają się w lesie, czekając na okazję aby znowu zaatakować. Okazja nadarza się w momencie, kiedy na leśnym parkingu zatrzymuje się trzyosobowa rodzina - ojciec z dwójką dzieci - kilkunastoletnią Annie i małym Johnem. Tu spotykają kosmicznego łowcę Nagród - Charliego, oraz Josha (w tej roli Leonardo Di Caprio), a w ich samochodzie zostają umieszczone jaja Crittów. Kiedy wracają do domu, kosmici przedostają się do piwnicy - mordują dozorcę i zaczynają bawić się w polowanie na mieszkańców. Ci nie pozostają im dłużni, a pomoc dzielnego Charliego powoduje, że... Ale to już obejrzyj sam.

Kolejna odsłona Crittów różni się od poprzednich. Jest mocniej nasycona humorem, przy czym z przykrościa muszę zauważyć, że staje się on w tej części nieco "głupkowaty". Widok Crittów pijących płyn do naczyń i puszczających bąbelki nosem, mógłbym jeszcze skwitować z uśmieszkiem na ustach, ale jedzących grochówkę i puszczających bąki jakoś mi nie w smak. Critty o ile się nie mylę polowały zawsze na wszystko co się rusza i miało mięso, tu wybierają sobie jakimś trafem tylko tych złych, dobrym nie robiąc najmniejszej krzywdy, a czasem rezygnują z człowieka po to aby zapolować na jego bambosze przypominające króliczki.. Wiele w tym filmie nieścisłości logicznych - w początkowych scenach Charlie daje Johnowi kryształ świecący w momencie kiedy obok pojawiają się stworki z kosmosu - dlaczego kryształ nie świecił już wówczas? Przecież chwilę potem Critty składały jaja pod nadwoziem samochodu, którym chłopiec jechał do domu. Zresztą takich "bugów" uważny widz znajdzie tu więcej. Gorzej w porównaniu z częściami pierwszą i drugą wypadła muzyka, lepiej natomiast obsada i gra aktorów - ciekawostką jest fakt, że film ten jest debiutem fabularnym młodziutkiego wówczas Leonardo Di Caprio - który zagrał w nim całkiem przyzwoicie . Tak na marginesie właśnie dowiedziałem się, że aktor ten jest jedynie 18 dni ode mnie starszy :-). Trochę rozczarowało mnie też, wymuszone zakończenie filmu - producent już wprowadza nas w akcję części czwartej, której powstanie już wtedy musiało być przesądzone. Critty oczywiście nie zostały zniszczone zupełnie - muszą przeżyć po to, aby dać zarobić jeszcze tym, którzy je wymyślili.

Czy zatem należy totalnie odpuścić sobie ten film? Niekoniecznie. Fani koszmarnych kosmitów znajda w nim również coś dla siebie - w końcu Critty nadal są, nadal mordują i nadal dobro zwycięża zło. Nadal masz okazję spotkać Charliego i obserwować zabawę Crittersów, a jednak to już nie jest to... Jeśli jesteś miłośnikiem Crittów obejrzyj "trójkę", ale nie zaczynaj przygody z serią od tej części. Zacznij od początku.

Screeny

HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3 HO, CRITTERS 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Crittesy
+ częściowo obsada
+ humor (tylko czasami)
+ jednak da się oglądać i jest przyjemna w odbiorze

Minusy:

- trochę przesłodzony
- niektórzy aktorzy
- mało Crittów
- czasem humor jest nie do zniesienia
- mało straszny, ale w końcu to nadal nie jest horror

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -