Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BEACH GIRLS AND THE MONSTER

BEACH GIRLS AND THE MONSTER

Dziewczyny i potwór

ocena:10
Rok prod.:1965
Reżyser:Jon Hall
Kraj prod.:USA
Obsada:Jon Hall, Sue Casey, Walker Edmiston, Elaine DuPont
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:10
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Roznegliżowane dziewczęta tańczące na plaży. Młodzieńcy spowici w promienie zachodzącego słońca. Wszędzie obecna radość i chęć życia ostatecznie złamana przez pojawienie się w tej sielance pierwszego trupa. Filmów o podobnej fabule jest mnóstwo, niemniej jednak „The Beach Girls and the Monster” wydaje się być wyjątkowy. Jeśli weźmiemy pod uwagę świadome zapożyczenia z „Potwora z Czarnej Laguny” zorientujemy się, iż monstrum w jednym i drugim obrazie jest praktycznie identyczne. Jeśli także weźmiemy pod uwagę pląsy atrakcyjnych dziewcząt, które tak naprawdę są zawodowymi tancerkami, oraz prostą, ale zaskakującą akcję, uświadomimy sobie jedno – mamy do czynienia z arcydziełem.

Młodzi ludzie odpoczywający na plaży doskonale spędzają wolny czas. Podczas zabawy jedna z dziewczyn oddala się od grupy przyjaciół i zostaje zaatakowana przez nieziemskie monstrum. Ginie na miejscu. Zrozpaczeni przyjaciele wraz z miejscową policją niestrudzenie szukają zabójcy. Ślady wskazują raz na tajemniczego potwora z piekła rodem, innym razem na zwykłego śmiertelnika. Rozwiązanie zagadki tajemniczych zabójstw wydaje się nie mieć końca. Tymczasem morderca uderza coraz częściej.

Film ten wypełniony jest po brzegi tańcem i muzyką. Wszystkie utwory doskonale dobrane są do konkretnych sytuacji. W końcu z samego założenia sięgając po ten obraz (horror i muzyka) można było liczyć na przypadkowość, dysharmonię elementów dźwiękowych czy wreszcie na najzwyklejsze pod słońcem dziewczyny w bikini – jednak nie tym razem. Doskonała rytmiczna muzyka wzbogacona o doskonale tańczące dziewczyny sprawia, że widz w pewnym sensie wciągnięty zostaje na słoneczną plażę i cieszy się razem z naszymi bohaterami.

Główny bohater – potwór – do złudzenia przypomina „Potwora z Czarnej Laguny” i równie dobrze jak on odgrywa swoją rolę. Pojawia się znikąd, posiada tajemniczy zmysł, który kieruje go w stronę samotnych kobiet. By tego było mało – początkowo śmieszny, z czasem staje się naprawdę straszny. Można byłoby powiedzieć, że gdyby zastosowano inny kostium potwora i ostatecznie zmieniono kilka elementów w całym filmie, to fani efektów specjalnych i monstrów występujących we współczesnym kinie byliby z niego zadowoleni.

Szczególnie znaczącym elementem filmu jest ślad, jaki zostawia zabójca na ciele ofiary. Mimo upływu lat, niskiego budżetu, mniej rozwiniętej techniki, charakterystyczne zadrapanie twarzy może budzić żywe reakcje w widzu. Film ten mimo upływu lat w ogóle się nie zestarzał. Do tej pory sprawia, iż widz aktywnie uczestniczy w wydarzeniach ukazanych na ekranie. Piękne kobiety i doskonała muzyka wciąż cieszą oczy i uszy wszystkich tych, którym nie straszne jest biało-czarne kino grozy. Odpowiednie zrównoważenie humoru i grozy sprawia, że film jest doskonałym kąskiem dla każdego kinomana rozmiłowanego w starych horrorach.

Screeny

HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER HO, BEACH GIRLS AND THE MONSTER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa historia
+ doskonała muzyka
+ wyśmienita charakteryzacja

Minusy:

- nie ma

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -