Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CRITTERS 4

CRITTERS 4

Critters 4

ocena:3
Rok prod.:1991
Reżyser:Rupert Harvey
Kraj prod.:USA
Obsada:Don Keith Opper, Terrence Mann, Paul Whitthorne, Anders Hove, Angela Bassett, Brad Dourif
Autor recenzji:bufik
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:5.58
Głosów:26
Inne oceny redakcji:
Kinson - 3
Flaco - 2

Czasem lepiej milczeć zanim zacznie się opowiadać ciąg dalszy. Czwarta część serii opowieści o krwiożerczych kosmitach zdaje się być idealnym poparciem powyższej tezy.

Historia opowiedziana nam w kolejnej części przygód Crittersów zaczyna się w kilkadziesiąt lat po rozstaniu z nimi w piwnicy budynku, który stał się areną "trójki". Charlie przekazując dwa ostatnie jaja Crittów utknął w kosmicznej kapsule, która miała dostarczyć niebezpieczny ładunek w miejsce gdzie Critty nie będą stanowić dla nikogo zagrożenia. Tak się jednak nie stało - kapsuła dryfuje swobodnie w kosmosie po to, aby odnalazła ją załoga statku RSS Tesla, która w roku 2045 znalazła się w kwadrancie Saturna. Dzięki symbolom umieszczonym na kapsule - załoga odnajduje właściciela zguby korporację Terracor, która jest spadkobiercą Rady Międzygalaktycznej. Licząc na wynagrodzenie, zgłaszają fakt znaleziska korporacji, - umawiają się na przekazanie, przesyłki na najbliższej stacji kosmicznej. Po przybyciu na stację okazuje się jednak, ze jest ona całkowicie opuszczona, a rdzeń reaktora atomowego grozi wybuchem. Splot wydarzeń doprowadza oczywiście do uwolnienia Crittów i zahibernowanego (?!?) Charliego z kapsuły.Zabawa w polowanie na "mięso z kością" zaczyna się na nowo.

Cześć czwarta serii mocno różni się od poprzedniczek zwłaszcza jedną rzeczą. Jest niemalże całkowicie pozbawiona tak charakterystycznego dla całości humoru. Sprawia to wrażenie, jakby producent postanowił zapomnieć o niektórych komicznych zachowaniach Crittów (sceny z jedzeniem z poprzednich części) i zrobić z małych stworków godnych rywali Obcego z Nostromo. Jaki jest tego skutek? Nienajlepszy. Critty ani nie straszą ani nie śmieszą i stają się przez to najzwyczajniej w świecie nudne i nieciekawe. Owszem jest tu kilka ciekawych efektów specjalnych, kilka ofiar i szczątkowy klimat poprzednich części, ale jest on albo strasznie zdeformowany (żarty głównego komputera stacji), albo zastąpiony agresją. Chciałoby się powtórzyć za Ugiem - kosmicznym łowcą z części pierwszej i drugiej, który w ostatniej (mam nadzieję) części sagi bardzo nas zaskakuje - "Wszystko się zmienia, Charlie". Owszem wszystko się zmienia, ale na pewno nie na lepsze... O takich rzeczach jak muzyka, gra aktorska, czy fabuła nie będę nawet pisał, bo w sumie, nie ma o czym, niestety...

Obejrzałeś już poprzednie części? Dla przyzwoitości obejrzyj i tę, ale zanim to zrobisz upewnij się, że nie masz na półce czegoś ambitniejszego.

Screeny

HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4 HO, CRITTERS 4

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kolejne spotkanie ze kosmicznymi stworkami

Minusy:

- nudny - akcja jest zbyt wolna
- zdeformowany, szczątkowy humor
- przeniesienie akcji w kosmos to jednak nie było to...
- zazwyczaj tego nie piszę, ale chyba w tej części jest za mało ataków Crittów
- Ug coś ty zrobił?!? A gdzie ideały?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -