Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BATMAN DEAD END

BATMAN DEAD END

Batman Dead End

ocena:8
Rok prod.:2003
Reżyser:Sandy Corolla
Kraj prod.:USA
Obsada:Clark Bartram, Andrew Koening, Kurt Carley, Jake McKinnon
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Pamiętam jak przed laty jeden z ówczesnych głównodowodzących portalem Horror Online powiedział mi, żeby opisywać wszystko co ma choćby namiastkę horroru, ale w granicach rozsądku, żeby przypadkiem się Batman nie trafił. Cóż... Człowiek-nietoperz zaplątał się do naszego serwisu już dzięki recenzji gry „Arkham Asylum”, trudno więc nie wspomnieć o krótkometrażowej produkcji, w której naprzeciw Mrocznego Rycerza staje Obcy i Predator...

Joker, najgroźniejszy i najniebezpieczniejszy z przeciwników Batmana po raz kolejny ucieka z zakładu Arkham. Bruce Wayne wkłada więc swój kostium i pelerynę i wyrusza w pościg. Ten nie jest szczególnie skomplikowany i już wkrótce Mroczny Rycerz staje twarzą w twarz ze swym szalonym wrogiem. Ich krótka i klasyczna rozmowa zostaje przerwana pojawieniem się Obcego (tak, tego Obcego). Gdy wydaje się, że gorzej już być nie może, do akcji wkracza ścigający Aliena Predator. I nie jest to koniec niespodzianek. Zanosi się na najstraszliwszą noc w życiu Batmana. A może ostatnią?

Ten nieco ponad ośmiominutowy film swego czasu wywołał sporo zamieszania. Pomijam fakt, że jako pierwszy przeniósł na ekran uniwersum AvP, łącząc je z historią słynnego komiksu „Batman vs. Predator”. Oczywiście, wykorzystując jedynie postaci, jednak czyniąc to w sposób iście mistrzowski. Dość powiedzieć, że przez długi czas, do pojawienia się pierwszego filmu Chrisa Nolana, właśnie „Dead End” był uznawany za najlepszą adaptację przygód Człowieka-Nietoperza. A to między innymi dlatego, że strój Batmana nawiązywał do początków serialowych (a więc zwykły kostium, bez pancerzy i gadżetów). Jeśli zaś chodzi o Aliena i Predatora... No cóż, Sandy Corolla to spec od efektów specjalnych i w swym bogatym dorobku efekty i projekty m.in. do „Koszmaru z Ulicy Wiązów 5”, „Kruka”, „Facetów w czerni” i... „Predatora 2”. Do pracy nad tym projektem ściągnął zaś cały zastęp kumpli po fachu. Zapewniam więc, zarówno Obcy, jak i jego przeciwnicy wyglądają znakomicie.

Osobną sprawą jest klimat wykreowany przez oszczędną muzykę i znakomite zdjęcia przywodzące na myśl „Łowcę Androidów”. To filmik naprawdę mroczny, ze świetnym, ponurym zakończeniem. I świetna rozrywka na kilka minut. Na koniec tylko mała dygresja. Dobrze, że serii o Batmanie przytrafił się Nolan, szkoda, ogromna szkoda, że nikt taki nie zabrał się za Aliena i Predatora. Żal patrzeć jak dwie bardzo dobre serie i ich cross-over schodzą na psy. A może by tak dać poreżyserować panu Corolli?

Screeny

HO, BATMAN DEAD END HO, BATMAN DEAD END HO, BATMAN DEAD END HO, BATMAN DEAD END HO, BATMAN DEAD END HO, BATMAN DEAD END

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ klimat i zdjęcia!
+ charakteryzacja i efekty specjalne
+ znakomity cross-over kilku komiksów

Minusy:

- naprawdę nie ma

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -