Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:REAR VIEW MIRROR

REAR VIEW MIRROR

Lusterko wsteczne

ocena:7
Rok prod.:2002
Reżyser:Chris Valenziano
Kraj prod.:USA
Obsada:Jason Masek
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Krótki metraż ma tylu zwolenników co i przeciwników, a przecież jest po prostu kolejną formą wyrażania się twórców filmowych. Nie ma więc nic złego, że zamiast zanudzać rozwleczoną do granic możliwości fabułą, niektórzy postanowili zawrzeć swoje opowieści w kilku minutach. Tak jest w przypadku omawianego „Rear view mirror”, trwającego zaledwie sześć minut i będącego w istocie teatrem jednego aktora.

Bohater tej historii jedzie przez nieznane bezdroża, zapewne Stanów Zjednoczonych. W pewnym momencie zatrzymuje się by sprawdzić mapę. Po rozeznaniu się w sytuacji chce ruszyć dalej, gdy nagle dostrzega we wstecznym lusterku tajemniczą postać stojącą w sporej odległości od jego pojazdu. Odwraca się, lecz za autem nikt nie stoi. Gdy znów spogląda w lusterko, postać jest już znacznie bliżej...

Pomysł na realizację tego filmu okazuje się być całkiem udany. Bardzo niski budżet, wszystko oparte na aktorstwie Jasona Maseka, który od początku zwraca uwagę swoją radosną twarzą, nieco nazbyt teatralnie odczytując mapę, po to by wraz z rozwojem akcji wiarygodnie przedstawić targające nim emocje. Nie ma tu nic, do czego można by się przyczepić. Sam aktor sławy wielkiej w życiu nie osiągnął (zaledwie kilka epizodów serialowych i parę innych krótkometrażówek), niemniej za ten występ pamiętać będę go chyba już zawsze. Przynajmniej z twarzy. Bruce'a Campbella nie da się podrobić, ale widać, że się starano.

Najważniejszy jest tu jednak scenariusz. Chris Valenziano, znany głównie jako producent i scenarzysta... gier komputerowych (m.in. Silent Hill: Homecoming, Call of Duty: World at War), spisał się doskonale, tworząc prostą historię, w której umiejętnie dawkuje napięcie i suspens. Prawdziwej grozy nie doświadczymy, próżno tu szukać scen po których w nocy nie zaśniecie, ale jeśli lubicie historie w stylu „Opowieści z Krypty” czy „Strefy Zmroku”, polecam.

Screeny

HO, REAR VIEW MIRROR HO, REAR VIEW MIRROR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ pomysł i wykonanie
+ suspens
+ kreacja Jasona Maseka

Minusy:

- nie każdy lubi aż tak krótkie historie

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -