Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster: GHOST (2012)

GHOST (2012)

Ghost

ocena:3
Rok prod.:2012
Reżyser:Puja Bedi
Kraj prod.:Indie
Obsada:Obsada: Shiney Ahuja, Sayali Bhagat, Julia Bliss
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

To, co w Bollywood podoba mi się najbardziej to fakt, że mają głęboko gdzieś, co o ich filmach pomyśli się na świecie. Tłuką tego naprawdę dużo i choćbyśmy nie wiem jak nimi pogardzali, nie ma chyba człowieka na tej planecie, który by nie wiedział, z czym się to je. Czego nie można powiedzieć o naszej rodzimej kinematografii. Czy zatem kiedy Bollywood pochyla się nad horrorem, możemy oczekiwać czegoś, co rzeczywiście warto zobaczyć?

Pani doktor Suhani zostaje zatrudniona w pewnym prestiżowym szpitalu i zaczyna od razu od nocnej zmiany. Będzie miała tę wątpliwą przyjemność poznać doktora Saxe’nę, „erosomana” i podrywacza z wąsem a’la Fidel Castro. Doktor Saxena ma wśród personelu kochankę, pielęgniarkę, która znika zaledwie na dzień czy dwa przed przybyciem pani doktor. My wiemy, że została zabrana przez Coś, co określa się, jako pół Jezus i pół Szatan. Dla nas, co najwyżej pół d… z za krzaka. Doktor Suhani będzie miała przykrą przygodę, podczas której odnajdzie zwłoki pielęgniarki. Jednak niemal w tym samym czasie ginie doktor Saxena. Ponieważ trup ściele się gęsto władze postanawiają sięgnąć po broń najwyższego kalibru.

I tutaj pojawia się On. Taki Adam Małysz indyjskiej kryminalistyki. Na imię ma Vijay i bez wątpienia przyprawia sam siebie o dreszcze. Jego ojciec jest milionerem, ale on gardzi pieniądzem, gardzi również ojcem. Ma przefarbowane włosy i poświęca się skromnej pracy, nieskromnego detektywa. Kiedy pojawia się na miejscu zbrodni w lot zabiera się do rzeczy. Jego dedukcja przyprawiłaby o gęsią skórkę samego Holmesa. Pomiędzy tym hinduskim ciasteczkiem a przepiękną panią doktor Suhani, wywiązuje się coś, co chyba moglibyśmy nazwać romansem. Pojawiają się kolejne trupy, wszystkie oczy zwrócone są na Vija’ya, który zdaje się nie może się zdecydować czy brać się za rozwikłanie zagadki czy za doktor Suhani.

W filmie pojawiają się obowiązkowe w tym kręgu kulturowym wstawki, w których aktorzy śpiewają i tańczą. Te ichnie „teledyski” pojawiają się ot tak, od czapy. Nie wnoszą do filmu niczego za to sieją wioskę, zniechęcają i niepotrzebnie wydłużają film. Jest tutaj motyw zemsty, są duchy, demony i ten cudak, który zdaje się reprezentuje dualizm człowieka(?). Większość z tego wszystkiego jest niestety dość infantylne, nawiązania do Jezusa niepotrzebne i płytkie a dialogi czerstwe jak pieczywo z Tesco. Gra aktorska iście hinduska. Gdzieś w tym wszystkim trwa horror, który przypomina odrobinę produkcje z lat osiemdziesiątych, szczególnie, jeśli chodzi o charakteryzację. Z pewnością da się obejrzeć, ale bardziej, jako ciekawostka, niż pełnowartościowy horror.

Screeny

HO,  GHOST (2012) HO,  GHOST (2012) HO,  GHOST (2012) HO,  GHOST (2012) HO,  GHOST (2012) HO,  GHOST (2012)

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawostka
+ Sayali Bhagat w roli doktor Suhani (nie o walory aktorskie idzie)

Minusy:

- śpiewanie
- tańczenie
- dialogi
- aktorstwo
- sceny „gore”
- i reszta

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -