Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BEYOND RE-ANIMATOR

BEYOND RE-ANIMATOR

Bayond: Re-Animator

ocena:8
Rok prod.:2003
Reżyser:Brian Yuzna
Kraj prod.:USA / Hiszpania
Obsada:Jeffrey Combs, Jason Barry, Elsa Pataky, Simon Andreu, Santiago Segura
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.5
Głosów:54
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 8
Drachu - 7
Flaco - 7
TSR - 9
Andy Blakk - 8

Na trzecią część przygód szalonego alchemika, który swymi niepotwierdzonymi w świecie nauki eksperymentami, chce zmienić oblicze ludzkiej egzystencji, czekałem z wielką niecierpliwością. Obie poprzednie części charakteryzowały się świetnym pomysłem na film (nic w tym dziwnego skoro to Lovecraft...) jednak wiele im brakowało, tym razem mamy do czynienia z zupełnie innym obliczem Re-Animatora!

Kolejny tragiczny eksperyment dr Westa kończy krwawą jatką. Szalony alchemik trafia za kratki. 13 lat później w więzieniu, w którym doktor wciąż odsiaduje swój wyrok, zjawia się młody, niepozorny doktor - Howard Philips, który jako chłopiec był świadkiem tragicznych wydarzeń sprzed kilkunastu lat. Od tamtej pory młody mężczyzna jest zafascynowany dokonaniami Westa, postanawia zostać jego nowym wspólnikiem i w więziennych warunkach kontynuować badania nad reanimacją zwłok. Sprawy jednak wymykają się spod kontroli i w efekcie po więzieniu zaczynają biegać żywe trupy (lub ich części)...

Trzecia część "Re-Animatora" różni się od swoich poprzedniczek, jest bardziej dojrzała, widowiskowa, lepiej udźwiękowiona, posiada składną fabułę, sporo tu czerwonego humoru w stylu "Martwicy mózgu", no i co najważniejsze - nie ma już doktora Hilla czyli latającej głowy oddzielonej od tułowia, która chce zawładnąć światem (wg.mnie ten element w znacznym stopniu wpływa na niskie oceny dwóch poprzednich części). Już początek filmu uzmysławia widzowi, że będzie miał do czynienia z wyjątkowo krwistym obrazem, z kolei ostatnie 40 minut to już prawdziwy rarytas dla miłośników produkcji w stylu "Braindead" czy "Return of the Living Dead". Całość jest całkiem niezła jednak wiele scen jest po prostu powieleniem ciekawych pomysłów z poprzednich części. Oczywiście "Beyond Re-Animator" nie ogranicza się wyłącznie do wątku dr Westa i Philipsa. Obok nich mamy m.in. psychopatycznego naczelnika więzienia (o zachowaniu przypominającym naczelnika z "Urodzonych morderców") oraz ciekawską dziennikarkę, która używając swych kobiecych wdzięków próbuje zrobić karierę. Dodatkowym atutem filmu jest fakt, iż mogą go oglądać także osoby, które nie miały styczności z dwiema poprzednimi częściami gdyż niewiele tu nawiązań do przeszłości.

Reasumując. "Beyond Re-Animator" spełnił moje oczekiwania. Jest to doskonałe kino grozy z elementami humoru i gore. Wierni fani poprzednich części mogą czuć się nieco zawiedzeni (to już nie ten klimat) jednak biorąc pod uwagę niedosyt takich filmów w dzisiejszych czasach, muszę przyznać, że jest całkiem niezły - polecam!

Screeny

HO, BEYOND RE-ANIMATOR HO, BEYOND RE-ANIMATOR HO, BEYOND RE-ANIMATOR HO, BEYOND RE-ANIMATOR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ efekty wizualne i dźwiękowe
+ fabuła
+ gra aktorów
+ miejsce akcji
+ dużo krwi !!!
+ poczucie humoru

Minusy:

- wierni fani dwóch poprzednich częsci będą zawiedzeni zmianą klimatu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -