Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GODSEND

GODSEND

Boży Dar

ocena:6
Rok prod.:2004
Reżyser:Nick Hamm
Kraj prod.:USA / Kanada
Obsada:Greg Kinnear, Rebecca Romijn-Stamos , Robert De Niro
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:4.21
Głosów:38
Inne oceny redakcji:
Molly - 4
Sabbath - 5

Temat klonowania ostatnimi czasy jest bardzo popularny. Kiedyś można było o tym przeczytać w książkach s-f, a dziś można znaleźć jakiś artykuł traktujący ten temat nawet w gazecie z programem TV. Coraz więcej się mówi, coraz więcej się pisze i z pewnością coraz więcej się robi w tej dziedzinie, nie koniecznie legalnie. Właśnie o tym ostatnim opowiada film Godsend.

Szczęśliwe małżeństwo - Paul i Jessie Duncan - mieszkające w dużym mieście obchodzi ósme urodziny swojego syna Adama. Następnego dnia podczas zakupów ukochany syn ginie w wypadku. Zrozpaczeni rodzice załatwiając sprawy pogrzebu zostają zaczepieni przez doktora Richarda Wells'a, starego znajomego Jessie, który oferuje im przywrócenie syna w nielegalnym eksperymencie klonowania. Z początku Paul nie chce się zgodzić, jednak po pewnym czasie za namową żony podejmuje ryzyko związane z tym nielegalnym przedsięwzięciem. Warunkiem pomocy zaoferowanej przez doktora Wells'a jest konieczność przeprowadzenia się w nowe miejsce zamieszkania oraz odcięcie się od wszystkich znajomych, tak aby nie wyszedł na jaw nielegalny eksperyment. Klonowanie powiodło się. Zapłodniona sztucznie Jessie rodzi zdrowe dziecko będące kopią ich pierwszego syna. Życie Duncanom układa się znakomicie, mają pracę, dom, nowych znajomych, a co najważniejsze mają z powrotem swojego ukochanego Adama. Wszystko wygląda pięknie do czasu ósmych urodzin syna. Od tego momentu życie Paula i Jessie zamienia się w koszmar, gdyż z Adamem zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Pomysł na film jest naprawdę dobry jednak jego realizacja pozostawia wiele do życzenia. Akcja strasznie wolno się rozwija, a kiedy dochodzi do punktu kulminacyjnego i Adam zaczyna dziwnie się zachowywać nie robi to raczej zbyt wielkiego wrażenia. Ogólnie mówiąc jest tylko kilka scen, które potrafią przestraszyć. Nie będę wymieniał jakie to, gdyż nie chce psuć oglądania tego i tak niezbyt udanego filmu. Muzyka w filmie również nie porywa więc nie ma co liczyć na to, iż ona poprawi nieco wizerunek filmu. Jednym z bardziej znanych, w każdym razie dla mnie, aktorów występujących w tej produkcji jest Robert De Niro, który miał chyba zniżkę formy, gdyż po aktorze tej klasy można spodziewać się nieco większego zaangażowania, a tutaj tego nie zobaczymy. "Godsend" nie obfituje również w jakieś specjalne efekty więc i na tym polu nie można oczekiwać fajerwerków. Nie jest to przynajmniej jeżeli chodzi o horrory jakimś minusem jednak jest kolejna rzeczy, której nie uświadczymy w filmie. Podsumowując całą produkcje powiem tylko tyle, iż film ten jest średniakiem jakich wiele, a zapowiadał się o wiele lepiej.

Screeny

HO, GODSEND HO, GODSEND HO, GODSEND HO, GODSEND HO, GODSEND HO, GODSEND

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawy pomysł

Minusy:

- słaba gra aktorów
- wolno rozwijająca się akcja
- nieciekawa muzyka

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -