Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SUPERSHARK

SUPERSHARK

Podwodna bestia

ocena:1
Rok prod.:2011
Reżyser:Fred Olen Ray
Kraj prod.:USA
Obsada:John Schneider, Sarah Lieving, Tim Abell
Autor recenzji:Krystian Szczegielniak
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Kiedy potężne korporacje siłą pieniądza wynoszą się ponad wszelką sprawiedliwość, ich pozbawione rozsądku i zahamowań działania mogą przynieść coś znacznie poważniejszego niż finansowy kryzys. Może się na przykład okazać, że podczas prac wiertniczych prowadzonych przy użyciu nielegalnych środków, uwolniona zostanie jakaś prehistoryczna bestia. O tak, to całkiem prawdopodobna historia...

„Supershark” (Podwodna bestia to dobre i potrzebne tłumaczenie. Naprawdę.) jest kolejnym filmem klasy Z, który nawet nie stara się być czymś więcej niż jest w rzeczywistości. Oto w wyniku prac firmy naftowej, na dnie oceanu pękają skały, które od milionów lat więziły rekina, który powolutku, acz cierpliwie, spokojnie sobie ewoluował osiągając niemal magiczne moce. Traf chciał, że w tym samym momencie okoliczne plaże zaczęły przyciągać tłumy turystów, co z pewnością ucieszyło i zainspirowało wspomnianą bestię.

Fabuła filmu jest szalenie oryginalna. Biolog Kat, która ma na pieńku z naftowymi korporacjami (nie wspomnę dlaczego, żeby nie zepsuć widzom frajdy wywołanej samodzielną interpretacją tej zawiłej historii) podejmuje szaleńczą vendettę i na własną rękę próbuje doprowadzić je do ruiny. Tym razem pomaga jej w tym żeglarz Chuck - z początku tylko wynajęty przewodnik, jednak z czasem przyjaciel i sojusznik w tej trudnej misji.

Znienawidzone korporacje nie są jednak największym zmartwieniem pani biolog. Uwolniona przez nie bestia jest potworem co się zowie. Lata samotni wykształciły u niej arsenał zdolności, który sprawia, że nikt na morzu (ani jak się okazuje na lądzie) nie jest bezpieczny. Bestia jest kuloodporna (to akurat żadna nowość), ryczy, skacze, a jej ugryzienie wywołuje natychmiastową eksplozję nieszczęsnej ofiary. Wisienką na torcie jest jednak niesłychana gracja z jaką rekin porusza się po lądzie. Zdolność ta nie ogranicza się do leniwego przesuwania się po plaży. Nasz bohater normalnie biega używając do tego płetw, a jeśli trzeba uniknąć groźnego ciosu potrafi skoczyć kilkanaście metrów w dal odbijając się od ziemi ogonem. Czy ktokolwiek lub cokolwiek może się z nim równać?

Odpowiedź na to pytanie na szczęście zdaje się mieć armia. Jest nią prototypowy czołg wybudowany w celu prowadzenia wojen na pustyni. Czołg zamiast gąsienic ma nogi i chodzi, nie ustępując tym samym podstawowym umiejętnościom swojego antagonisty. Hojny rząd Stanów Zjednoczonych wysyła do boju nie tylko swoją tajną broń. Oprócz tego naszych bohaterów w walce z prehistorycznym rekinem wspomoże około ośmiu żołnierzy. TAK JEST. W obliczu kryzysu, z jakim nikt wcześniej się nie zetknął, wojskowe wsparcie wciąż można policzyć na palcach. W tej sytuacji konieczne będzie wykorzystanie słabości rekina. Zaskakująco skuteczną bronią okaże się być parasol, niestety wiedza ta przepadnie wraz z jedyną osobą, która zdecyduje się go użyć. Na szczęście jest jeszcze zamiłowanie do fal radiowych potwora oraz niesłychany spryt i odwaga Kat oraz Chucka.

Poza wyliczaniem absurdów niewiele można powiedzieć o „Supershark”. Kolejny film klasy Z za nic nie starający się wykroczyć poza tę ramę. Trudno wymienić jakąkolwiek jego zaletę. Bohaterowie zachowują się tak głupio, że aż komediowo, samo wyliczanie zdolności potwora wywołuje uśmiech na twarzy. Może aspekt humorystyczny? Może ostrzeżenie przed lekkomyślnym igraniem z naszą Matką Ziemią? Nic z tych rzeczy! „Supershark” jest kolejnym syfy'em, którego równie dobrze mogłoby nie być. Nikt za nim nie zatęskni, nikt go nie wspomni. Jednym słowem porażka, ale chyba niczego innego się nie spodziewaliśmy.

Screeny

HO, SUPERSHARK HO, SUPERSHARK HO, SUPERSHARK HO, SUPERSHARK HO, SUPERSHARK HO, SUPERSHARK

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ niestety...

Minusy:

- niemal wszystko, co wchodzi w skład filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -