Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GRAPES OF DEATH a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT

GRAPES OF DEATH a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT

Grapes of Death

ocena:4
Rok prod.:1978
Reżyser:Jean Rollin
Kraj prod.:Francja
Obsada:Marie-Georges Pascal , Felix Marten , Serge Marquand , Mirella Rancelot
Autor recenzji:Buio Omega
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5
Głosów:4
Inne oceny redakcji:
Molly - 4

Jean Rollin to znana postać wśród miłośników niskobudżetowego horroru. Autor kilku filmów o tematyce wampirycznej oraz twórca licznych filmów porno, tym razem postanowił zakpić sobie z symbolu narodowego Francji - a mianowicie wina. Czy udało mu się to w dobrym stopniu? Można powiedzieć - i tak, i nie.

Elżbieta, młoda dziewczyna postanawia wraz z przyjaciółką odwiedzić swojego narzeczonego, pracującego w pewnej winnicy. W pociągu dosiada się do nich dziwnie zachowujący się mężczyzna z obrzydliwą, pulsującą plamą na twarzy. Zabija przyjaciółkę Elżbiety, a ta, przerażona zatrzymuje awaryjnie pociąg i ucieka gdzieś przed siebie. Dotarłszy do pierwszych zabudowań, staje twarzą w twarz z jakimś mężczyzną z zakażoną ręką i jego córką. Ich zachowanie również jest co najmniej dziwaczne. Elżbieta ponownie salwuje się ucieczką, po czym napotyka niewidomą dziewczynę Lucię, z którą dociera do pobliskiej wioski. Niestety, w wiosce praktycznie wszyscy mieszkańcy zachowują się i wyglądają podobnie, jak wcześniej napotkane przez Elżbietę osoby. Okazuje się, że to skutek działania nowego pestycydu pryskanego na miejscowe winogrona. Ponieważ niedawno we wsi odbywał się festiwal wina, każdy kto się go napił zmienił się w żądną mordu bestię. Przerażona Elżbieta próbuje uciec z przeklętej wioski, a nie będzie to łatwe.

"Grapes of Death" to film dosyć dziwny. Z jednej strony mamy tu przepiękne francuskie krajobrazy, ruiny, malownicze wzgórza i skałki, a z drugiej strony naiwne i sztuczne dialogi oraz dość nietypowo wyglądające i zachowujące się zombie. W rezultacie tworzy to dość ciężkostrawną mieszankę. Trzeba jednak przyznać, że Rollin wytworzył w tym filmie ciekawą, iście gotycką atmosferę. Szkoda tylko, że nie została ona podkreślona żadną ciekawą muzyką. Większość dźwięków muzycznych słychać w scenach "dziennych" i są to na ogół mało wyraziste elektroniczne brzmienia. Jak już wcześniej wspomniałem, niezbyt ciekawe jest zachowanie i wygląd zakażonych winem ludzi. Wyglądają jakby mieli na twarzach rozpaćkaną jajecznicę, a ich ruchy przypominają trochę zombie z filmów "Burial Ground" lub "Zombie Flesheaters 2", tzn. raz wędrują powoli i dostojnie, tylko po to by za chwilę chwycić za topór lub kosę i szaleńczo skakać przed kamerą. Jedynym plusem "Grapes of Death" są bardzo przyzwoicie wykonane sceny gore (najlepszą z nich jest chyba scena bezwzględnego obcięcia głowy siekierą).

Generalnie film jest do obejrzenia, ale tylko na jeden raz - nie jest to zdecydowanie tytuł, do którego się wraca. Mogę go polecić kolekcjonerom filmów o zombie i miłośnikom europejskiego horroru. Reszta nic nie straci, jeśli go nie "zaliczy".

Screeny

HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT HO, GRAPES OF DEATH</br> a.k.a. LES RAISINS DE LA MORT

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bardzo dobre sceny gore
+ lokacje

Minusy:

- dialogi
- wygląd i zachowanie zombie
- właściwie mało straszy, bardziej śmieszy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -