Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MANSION OF DOOMED

MANSION OF DOOMED

Mansion of Doomed

ocena:5
Rok prod.:1976
Reżyser:Michael Pataki
Kraj prod.:USA
Obsada:Richard Basehart, Trish Stewart, Lance Henriksen, Gloria Grahame
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:7
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

W filmach przeszczepialiśmy już prawie wszystko: twarze, mózgi, wszelakie kończyny, czemu więc nie możemy zrobić tego z oczami ? Jasne że można i jak się okazuje, jest to banalnie proste.

Doktor Leonard Chaney jest jednym z tych którym się udało. Cieszy się szacunkiem w pracy, posiada dom z basenem, piękną córkę Nancy , której narzeczonym jest też lekarz - doktor Dan Bryan. Szczęście, o czym sami wiemy, jest dość ulotne i pewnego dnia całe uporządkowane życie legło w gruzach. Na skutek wypadku Nancy traci wzrok. Opętany pragnieniem uleczenia dziewczyny doktor nie cofa się przed niczym. Zachęcony udanymi operacjami na biednych pieskach postanawia zdobyć się na przeraźliwy krok - przeszczep ludzkiego oka. Usypia narzeczonego córki i w swym prywatnym gabinecie wraz z asystentką Katherine dokonuje okrutnej operacji. Zabieg udaje się, dziewczyna odzyskuje wzrok, niestety długo nie cieszy się pięknem otaczającego świata. Po ponownej utracie wzroku doktor potrzebuje następnych gałek ocznych. Tymczasem ofiary po usunięciu oczu przetrzymywane są w klatce w piwnicy domu doktora. Czy ktoś przerwie serię przerażających eksperymentów ? Ile osób jeszcze musi cierpieć ?

Film przeciętny nie tylko długością czasu wyświetlania ale i ogólną wymową. Szalonych doktorów widzieliśmy już w trudnej do obliczenia ilości filmów. Dający się wyczuć niski budżet także zaciążył nad dziełem reżysera - aktora. Obraz jest dość przewidywalny i w większości pozbawiony emocji. Wyjątkiem są tu sceny w piwnicy, gdzie doktorek przetrzymuje swe oślepione ofiary. Te fragmenty są naprawdę poruszające i tylko one decydują o tym, że tego filmu nie da się tak szybko zapomnieć. Warto zwrócić uwagę na występ znanego z wielu horrorów młodego Lance Henriksena oraz fakt, iż efekty specjalne są dziełem Stana Winstona (znanego chociażby z Terminatora).

Screeny

HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED HO, MANSION OF DOOMED

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Lance Henriksen
+ poruszające sceny oślepionych trzymanych w piwnicy

Minusy:

- przewidywalny i przeciętny
- wystarczy wyciąć oko, włożyć i już działa ?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -