Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster: SINISTER 2

SINISTER 2

Sinister 2

ocena:3
Rok prod.:2015
Reżyser:Ciaran Foy
Kraj prod.:USA
Obsada:James Ronsone, Shannyn Sossamon, Robert Sloan, Dartanian Sloan
Autor recenzji:Łukasz Zbrzeźniak
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Pierwszy Sinister, był filmem klimatycznym i mimo tego, że wykorzystywał wiele schematów, które już gdzieś widzieliśmy, zaskakująco dobrym. Miał swoje wady, ale zostały one co najmniej zrównoważone przez klimat, ciekawą, szczególnie w pierwszej połowie filmu, historię i realizację na najwyższym poziomie. Skoro pierwowzór zarobił i ludzie tłumnie wybrali się do kin, to tylko kwestią czasu była część druga.

Sequel, z oczywistych względów, odarty został z najciekawszego elementu części pierwszej – rozwiązywania tajemnicy makabrycznych mordów uwiecznionych na ośmiomilimetrowych taśmach. Co gorsza w wyniku wydarzeń z „jedynki” bohaterów mogących połączyć obie historie zostało niewielu. Wybór padł na zastępcę szeryfa, a teraz właściwie już eks-zastępcę. Postać, która w filmie z 2012 roku była akcentem komediowym nagle postawiona została w centrum akcji.

Powracamy do niego w momencie kiedy stara się przerwać zaklęty krąg śmierci, w tym celu niszczy domy, które nawiedza Bughuul. Sprawy komplikują się kiedy jedno z miejsc okazuje się nie być opuszczone. Co gorsze ukrywający się tam wraz z matką dwaj chłopcy zaczynają odczuwać działania demona na własnej skórze. Były policjant musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do powtórzenia się losu Oswaltów.

James Ransone w głównej roli jest postacią bardzo odmienną od Ethana Hawkea. Jego próby zatrzymania niekończącego się ciągu morderstw mogą wzbudzać sympatię. Nie prosił się on o swoją rolę, wydaje się w nią wepchnięty niemal na siłę. Jako postać drugoplanowa był ciekawym uzupełnieniem głównych bohaterów. W momencie gdy musi zagrać pierwsze skrzypce niebezpiecznie zbliża się do parodystycznych tonów. Shannyn Sossamon wyraźnie źle czuje się w odgrywanym materiale, sprawia wrażenie, że przyciągnął ją tu tylko dość pokaźny czek. Jej filmowi synowie wyróżniają się tu zdecydowanie, dobrze odgrywając różnice w ich charakterach.

Napięcie budowane jest tu w sposób toporny i nieoryginalny. Cały film to niekończąca się parada jump scareów, nawet najlepszy element pierwszej części, niepokojące amatorskie nagrania morderstw, został tu całkowicie popsuty. W pierwszej części całość była „nagrywana” głównie z jednego kąta, dość zgrabnie imitując amatorskość. W „dwójce” filmy pełne są pseudoefektownych ujęć rodem ze studenckiej etiudy filmowej.

Niestety z atutów pierwszej części w kontynuacji nie zostało wiele. Całość przypomina oczywisty skok na kasę widzów. Chcąc spieniężyć entuzjazm fanów części pierwszej stworzono obraz, który jest niczym innym jak zwykłym odcinaniem kuponów, wyglądający jak przeznaczony od razu na rynek kin domowych.

Screeny

HO,  SINISTER 2 HO,  SINISTER 2 HO,  SINISTER 2 HO,  SINISTER 2 HO,  SINISTER 2 HO,  SINISTER 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przyzwoite postaci dzieci
+ przynajmniej nie jest to found footage

Minusy:

- główny bohater zdający się być nie na miejscu
- brak klimatu
- budowanie strachu najprostszymi metodami
- płytki scenariusz
- bijące zewsząd poczucie robienia kontynuacji na siłę

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -