Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BORDELLO OF BLOOD

BORDELLO OF BLOOD

Orgia krwi

ocena:7
Rok prod.:1996
Reżyser:Alan Katz
Kraj prod.:USA
Obsada:Dennis Miller, Erika Eleniak, Angie Everhart
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:4.66
Głosów:32
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 5
Flaco - 5
Kinson - 4
Skaraś - 7

Popularna seria opowieści znanych jako "Tales From the Crypt" doczekała się dwóch pełnometrażowych filmów. Pierwszym z nich był wydany w 1995 roku "Demon Knight", drugim zaś "Bordello of Blood" i to właśnie na nim skupiłem dziś swoją uwagę...

Dwóch rozerotyzowanych młodzieńców wybiera się do domu miłosnych schadzek. Od początku miejsce to wygląda im bardzo podejrzanie (dom pogrzebowy) jednak po chwili znajdują się w otoczeniu wielu pięknych, skąpo ubranych kobiet. Ich szczęście nie trwa jednak zbyt długo... oboje padają ofiarą wampirycznych kobiet. Siostra jednego z chłopaków (w tej roli Erika Eleniak) zgłasza zaginięcie swego brata i wynajmuje prywatnego detektywa (w tej roli Dennis Miller), który szybko zabiera się do roboty i sam trafia w sam środek "orgii krwi".

Opowieści z sympatycznym "strażnikiem krypty",które swymi korzenami sięgają lat 50-tych, zawsze tętniły dużą dawką humoru i erotyzmu, nie inaczej jest i tym razem. Film przepełniony jest dziesiątkami zabawnych tekstów, zaś pokazywane tu panie nie skąpią swej nagości. Wszystko to miesza się z dobrymi efektami wizualnymi (nie zabraknie także dobrego gore) i dobrą (typowo hollywoodzką) grą popularnych aktorów. Mimo sporej ilości krwi, film nie jest straszny. Ogląda się go bardzo przyjemnie - według mnie przyjemniej niż "Demon Knight". Scenariusz jest już trochę oklepany przez producentów filmowych, można się odwoływać chociażby do pierwszej części "From Dusk Till Dawn" - znów mamy na ekranie dziesiątki żądnych krwi wampirzyc, które wabią swe ofiary swymi nagimi ciałami. Oczywiście na tym cała historia na szczęście się nie kończy. Do filmu wpleciono jeszcze parę dodatkowych postaci jak chociażby Lilith - główna szefowa wampirzyc, która ma chętkę na detektywa, kaznodzieję, który zarządza krwistym interesem, czy karła o imieniu Vincent, który na początku filmu wskrzesił wampirzycę. Dzięki nim film jest troszkę bardziej urozmaicony jednak nie zmienia to faktu, że opowieść jest prosta i z góry można przewidzieć jej zakończenie.

Podsumowując. "Bordello of Blood" zaliczyłbym do lekkich horrorów, które bardziej bawią niż straszą i mimo wszystkich jego zalet, wolę 20-miutowe historyjki z serii "Opowieści z krypty" niż to co zaoferowano nam w tym filmie.

Screeny

HO, BORDELLO OF BLOOD HO, BORDELLO OF BLOOD HO, BORDELLO OF BLOOD HO, BORDELLO OF BLOOD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ efekty wizualne
+ humor
+ dużo ładnych kobiet

Minusy:

- oklepany temat na horror

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -