Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:BIO ZOMBIE

BIO ZOMBIE

Bio Zombie

ocena:6
Rok prod.:1998
Reżyser:Wilson Yip
Kraj prod.:Hong Kong
Obsada:Jordan Chan, Sam Lee, Angela Tong Ying-Ying, Yiu-Cheung Lai, Emotion Cheung
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.7
Głosów:10
Inne oceny redakcji:

Były już zombie z Ameryki, Włoch, Francji, Niemiec, Japonii, Nowej Zelandi, Australii teraz przyszedł czas na zombie made in Hong Kong. Od razu uspokajam, nie będzie karate, no prawie nie będzie.

Woody Invincible i Crazy Bee, to dwa wałkonie, którzy całymi dniami włóczą się po centrum handlowym, zamiast prowadzić swój interes, czyli sklep z Video CD. lecz dzień kiedy mają odebrać samochód swojego szefa z warsztatu, odmieni ich dotychczasowe życie. Wracając samochodem z warsztatu, potrącają na drodze człowieka. jego ostatnie słowa mówią coś o jakimś napoju, ci sądząc, że chce mu się pić, podają mu butelkę z napojem, która podczas wypadku wypadła mu z walizki. Nie zdając sobie sprawy, że nie jest to zwyczajna oranżada, a biochemicznie zmodyfikowana broń. Zmieniająca ludzi w zombie. Wystraszeni całą sytuacją, wrzucają swoją ofiarę do bagażnika i wracają do centrum handlowego. Tam nie trzeba długo czekać, by odmieniony, a raczej zamieniony w zombie potrącony, zaczął zarażać innych. Czyniąc tym samym z supermarketu śmiertelną pułapkę.

Zombie i centrum handlowe, czy coś wam to mówi? Jasne że tak. Od razu na myśl przychodzi Poranek żywych trupów George'a A. Romero. W niektórych wypowiedziach można nawet przeczytać "Odpowiedź z Hong Kongu na Poranek żywych trupów, Romero". Jest to jednak lekka nad interpretacja. Film może i swoja tematyką i miejscem akcji nawiązuje do klasyka, spod ręki Romero. Lecz jest też filmem innego kalibru. Bardziej lekkim, komediowym. Mocno zakorzenionym w produkcjach z Hong Kongu. I to jest właśnie jego plus, gdyby starał się być kalka Poranka żywych trupów, wypadłby bardzo blado, a tak otrzymujemy dobrze zagrany i zmontowany film. Właśnie realizacja jest dużym plusem tej produkcji, przy skromnym budżecie udało się zachować dobry poziom filmu, nie popadając w kicz. Osobne zdanie należy się aktorom, którzy bardzo dobrze wcielili się w swoje postacie. Szczególnie dwaj główni bohaterowie, Woody Invincible (Jordan Chan) i Crazy Bee (Sam Lee). Którzy początkowo przywodzą na myśl bohaterów z takich filmów jak "Sprzedawcy" czy "Szczury Supermarketu" (oba filmy w reżyserii Kevina Smitha), pod wpływem krytycznych wydarzeń, kiedy to pierwszy raz w swoim życiu, musza zachować się jak dorośli, dojrzali ludzie. Przechodzą metamorfozę. Dobra, godna polecenia produkcja.

Nie jest to najlepszy film o zombie, raczej też nie wejdzie do panteonu tego typu produkcji. Lecz nadal jest to dobre widowisko. Dobre połączenie komedii z horrorem. No i jest nieźle zagrany, co jest rzadkością w nurcie zombie.

Screeny

HO, BIO ZOMBIE HO, BIO ZOMBIE HO, BIO ZOMBIE HO, BIO ZOMBIE HO, BIO ZOMBIE HO, BIO ZOMBIE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Dobre aktorstwo, jak na tego rodzaju film
+ Potrafi rozbawić
+ Miła odmiana, od innych filmów z zombie

Minusy:

- Mało gore, jak na film o zombie
- W sumie, jednak mało oryginalny
- "Film z Hong Kongu" (minus dla tych, co nie lubią kina z tamtego regionu)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -