Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:976 - EVIL

976 - EVIL

976 - Piekło

ocena:2
Rok prod.:1989
Reżyser:Robert Englud
Kraj prod.:USA
Obsada:Stephen Geoffreys, Patrick O'Bryan
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:6
Głosów:10
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 3
Skaldi - 3
Ptaku - 1

Film wyreżyserował Robert Englud, czyli odtwórca roli jednego z najpopularniejszych horrorowych morderców - Freddiego Krugera.

Pewien chłopiec jest typowym nieudacznikiem. W szkole jest prześladowany przez swoich starszych kolegów. Jedynym jego przyjacielem jest starszy sąsiad. Pewnego dnia chłopak znajduje kartkę z telefonem, który może ponoć rozwiązać wszystkie problemy. Chłopak postanawia przedzwonić pod podany numer. Początkowo są to zwykłe rozmowy, jednak z biegiem czasu nastolatek coraz częściej zasięga porad tajemniczego nieznajomego, aż w końcu staje się to jego obsesją. Wkrótce okazuje sią, że był to telefon do samego piekła, a chłopak jest już opętany przez szatana.

Fabuła może wydawać ciekawa, no i jest ciekawa tylko niestety jej odpowiednie zrealizowanie przerosło Roberta Engluda. Faktycznie film o dziwo ogląda się dobrze, ale jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim 976-Evil jest pozbawiony akcji. Przez 3/4 filmu kompletnie nic ciekawego się nie dzieje przez co zajeżdża nudą. Dopiero pod koniec akcja nieco się rozkręca, ale to i tak zbytnio nie rekompensuje nudziarstwa przez ok. 60 minut. Klimat jest ciekawy. Trzyma w napięciu, całość przedstawiona jest w mroczny sposób i to jest właściwie jeden z niewielu plusów tej produkcji. Efekty wizualne praktycznie nie istnieją. Właściwie to zobaczymy jedynie oderwanie komuś ręki, to był chyba jedyny moment, w którym charakteryzatorzy mogli się popisać. Wspomniany chłopiec, który zmienia się w diabła wygląda śmiesznie. Wyrastają mu uszy i ogon, a w połączeniu z krępą budową nastolatka wygląda to naprawdę komicznie. W sumie zamiast się bać to razem z Ptakiem (bo razem go wypożyczyliśmy) mieliśmy niezły ubaw. Gra aktorów zbyt wspaniała nie jest, więc szkoda się na temat wogóle rozpisywać. Muzyczka jest fajna, mroczna i ogólnie pasująca do klimatu.

Podsumowując "976-Evil" nie jest udaną produkcją. Właściwie to Englud niepotrzebnie stawał po drugiej stronie barykady i usiadł na fotelik reżysera. W sumie to jedynym ciekawym elementem tej produkcji jest klimat (mimo że na ekranie nic się nie dzieje, ogólne mroczne przedstawienie otoczenia zasługuje na pochwałę) oraz muzyka. Polecam tylko wiernym fanom Engluda, którzy są ciekawi jego dokonań na stołku reżyserskim.

Screeny

HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL HO, 976 - EVIL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ mroczny klimat
+ i muza

Minusy:

- cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -