Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TENDER FLESH

TENDER FLESH

Ponętne Ciało

ocena:3
Rok prod.:1997
Reżyser:Jesus Franco
Kraj prod.:USA / Hiszpania
Obsada:Analia Ivers, Lina Romay, Monique Parent
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:6.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

"Tender Flesh" to poniekąd przejaw powrotu do popularnych w latach 70/80 filmów z gatunku perwersyjnych horrorów przepełnionych wątkami erotycznymi i reżyserskimi fantazjami, z pośród których najsłynniejsze to m.in. "Erotic Nights of the Living Dead", "Emanuelle and the Last Cannibals", czy "Porno Holocaust".

Film opowiada o losach początkującej striptizerki Pauli, która wraz ze swych obskurnym chłopakiem została zaproszona na jedną z prywatnych hiszpańskich wysepek. Zamożna para, która zainicjowała wspólny weekend, zaproponowała młodym kochankom odpłatny udział w perwersyjnych gierkach erotycznych. Młodzi bez chwili zastanowienia podejmują wyzwanie jednak gdy docierają na miejsce, sprawy zaczynają przybierać zupełnie inną formę. Okazuje się, że w praktyce mają oni brać udział w dziwacznym polowaniu, w którym ich rola ogranicza się do bycia zwierzyną...

Twórcą filmu jest legenda hiszpańskiego kina - Jesus Fracno, który na swoim koncie ma już prawie 200 wyreżyserowanych obrazów, setki scenariuszy, około 80 ról filmowych, a także parędziesiąt stworzonych soundtracków. Jego filmy w przeważającej mierze bazują w gatunku sex-horroru. Nie inaczej jest w przypadku "Tender Flesh", który został określony mianem "festiwalu seksu i akcji". Osobiście uważam, że w filmie trudno znaleźć cokolwiek pozytywnego - gra aktorów jest okropna (poza rolą Amber Newman), zaś sama fabuła jest wyjątkowo banalna i zdeprawowana. Kolejne minusy tej amerykańsko-hiszpańskiej produkcji to mdława atmosfera, która ani przez chwilę nie wciąga, oraz okropnie zrobiony dubbing. "Tender Flesh" przepełniony jest śmiałymi scenami erotycznymi co nie każdemu przypadnie do gustu, zaś główna akcja rozwija się powoli i właściwie tylko w ostatnich 10 minutach zaczyna się coś dziać.

"Tender Flesh" to nietypowe kino przeznaczone wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców. Polecam jedynie osobom, które gustują w filmach typu "Bloodsucking Freaks" oraz miłośnikom perwersyjnych horrorów ocierających się o wątki erotyczne.

Screeny

HO, TENDER FLESH HO, TENDER FLESH

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Amber Newman - odtwórczyni głównej roli

Minusy:

- mało ambitne kino
- mdława atmosfera
- okropny dubbing
- gra aktorów
- banalna fabuła
- dużo seksu, jeszcze więcej gadki... a gdzie tu coś strasznego?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -