Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:TROLL 2

TROLL 2

Troll 2

ocena:2
Rok prod.:1990
Reżyser:Claudio Fragasso
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Michael Stephenson, George Hardy, Margo Prey, Connie McFarland, Deborah Reed
Autor recenzji:Kinson
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:7.22
Głosów:18
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 2

Panie i panowie przed Wami film według wielu uznawany za czołowego przedstawiciela najgorszych horrorów wszechczasów. Jego producentem jest Joe D'Amato, a reżyserem i scenarzystą Claudio Fragasso odpowiedzialny między innymi za takie hity jak Rats, Zombi 5, Zombi 3 i ... Terminator II. Włoskie tandetne produkcje często lubiły podszywać się pod popularne tytuły, żeby ludzie w swojej naiwności wypożyczyli lub kupili film myśląc, że to oryginalny sequel. Także i tutaj otrzymujemy Trolla 2, który opowiada o ... goblinach.

Mały chłopiec o imieniu Joshua wyjeżdża wraz ze swoja "przeciętną amerykańską" (silny, stanowczy ojciec, opiekuńcza mama i nastoletnia córka) rodzinką na letnie wakacje. Za nimi podąża żądna mocnych wrażeń grupa pryszczatych przyjaciół chłopaka zakochanego w siostrze Joshuy. Rodzinka udaje się na farmę do "uroczego", odludnego miasteczka Nilbog. Na miejscu okazuje się, że jego mieszkańcy to banda ponurych dziwaków, są wegetarianami i wszyscy mają na skórze znamiona w kształcie koniczyny. Od samego początku biednego Joshuę nawiedza duch dziadka Setha, który ostrzega go przed rządzącymi okolicą ultragroźnymi goblinami. Niestety pozostali członkowie rodziny dziadka nie widzą i nie są w stanie sami w porę spostrzec niebezpieczeństwa. Innymi słowy w mieście Nilbog źle się dzieje. Jego mieszkańcy w końcu pokazują swoją prawdziwą naturę. Są roślinożernymi goblinami. Stworzeniami lasu, które za największy przysmak uważają ludzi zmienionych w rośliny. Wkrótce w celu ożywienia fabuły padają pierwsze trupy, a chlorofil leje się strumieniami ...


Pierwszy problem tego filmu polega na tym, że mimo tragicznego wykonania i pomysłu, prawie w ogóle nie śmieszy trzeźwego człowieka. Niekiedy zaśmiejemy się lekko widząc popisy aktorstwa najniższych lotów. Naprawdę to poziom gry osób występujących (bo żadni z nich aktorzy) w tym filmu jest gdzieś na głębokości odwiertu w Rowie Mariańskim. Ich występ na planie tej produkcji był dla większości (na szczęście) jedynym w życiu. Czasami odnosiłem wrażenie, że doczytują tekst gdzieś z poza planu. Następną sprawą jest poziom realizacji technicznej. Kostiumy goblinów są po prostu okropne. Same potworki grają chyba dzieci, którym do zgrzebnych ciuszków (przerobione worki na kartofle ?) napchano poduszek. Maski niektórych wyglądają całkiem nieźle, ale jest to jeden model z podoklejanymi w różnych konfiguracjach kudłami więc podejrzewam, że został zakupiony w sklepie ze strojami na Halloween. Reszta wygląda jak "nie wiadomo co". Efekty specjalne też trzymają fason. Na przykład "efekt błyskawicy" to w rzeczywistości jakaś czarna płyta z wyciętą kreską, za którą ktoś czymś świeci (chyba latarką). Na pochwałę zasługują za to sceny przemian ludzi w rośliny, są nawet miejscami dokładne i jako jedna z niewielu, rzeczy śmieszą. Niezła jest też scena "miłosna" ze współudziałem jednej kolby kukurydzy. Wraz z rosnącą temperaturą kukurydza zamienia się w popcorn, który zasypuje całą przyczepę campingową (!). Uczestnicząca w tej scenie Królowa Goblinów - Creedence Leanore Guileful to ozdoba tego dzieła. Robi groźne miny, polegające na nagłym przewracaniu gałek ocznych, a przy tym wykonuje jakieś wygibasy. Możliwe jest nawet, że potrafiłaby przerazić jakieś dziecko w wieku przedszkolnym. Jeśli chcemy powiedzieć coś dobrego o Trollu 2 należy wspomnieć o naprawdę dobrym przewodnim motywie muzycznym, który zasługuje właściwie na lepszy film. A nie na taki, którego ekipa realizatorska jest złożona z około trzydziestu osób.

Istnieje także drugi problem z tym filmem. Tak jak dla ostatniej drużyny w tabeli odczuć można do niego coś w rodzaju współczucia. W sumie wielkiej krzywdy nikomu nie zrobił (chyba, że tytuł kogoś oszukał). Jeśli więc jesteś fanem kiczu, kuriozalnych efektów specjalnych i najgorszych filmowych produkcji to jest film dla Ciebie. Takim osobom gorąco go polecam. Reszta może obejrzeć z ciekawości.

Screeny

HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2 HO, TROLL 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Miły dla ucha przewodni motyw muzyczny
+ Rzadko, ale jednak śmieszy amatorskim wykonaniem

Minusy:

- Gdzie ten troll ...
- Krwi nie ma, jest chlorofil. Kto się boi widoku chlorofilu ?
- Ogólny poziom poniżej wszelkiej krytyki, ale to właściwie plus dla fanów złych filmów

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -