Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SCARECROW

SCARECROW

Scarecrow

ocena:3
Rok prod.:2002
Reżyser:Emmanuel Itier
Kraj prod.:USA
Obsada:Tim Young, Tiffany Shepis, Todd Rex, Nicole Rayburn
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:6.83
Głosów:6
Inne oceny redakcji:

Jest to jedno z licznych amatorskich dzieł, o których da się powiedzieć z pewnością jedno zdanie: nie prezentują wysokiego poziomu. Film Scarecrow dedykowany jest, jak się dowiadujemy czytając końcowe napisy, mistrzowi horroru - Dario Argento i rockowej duszy Keitha Browna. Jako swych patronów twórcy filmu wymieniają dość pokaźną ilość twórców: Brian Yuzna, Stuart Gordon, Tobe Hooper, John Carpenter, Wes Craven, George Romero, Stephen King, Clive Barker, Luc Besson, John Woo, Lloyd Troma Kaufman. Czy twórcy tego filmu będą tak samo sławni jak ci wymienieni z nazwiska ? Czas pokaże...

Trójka młodzieńców siedzi nocą na polu kukurydzy pijąc piwko i paląc skręty (skąd my to znamy...). Jeden z nich opowiada swoim towarzyszom o strachu na wróble mordującym swych prześladowców. Wkrótce poznajemy całą tą ponurą historię. W małym amerykańskim miasteczku mieszka w przyczepie wraz ze swoją matką alkoholiczką chłopak imieniem Lester. Bohater jest jak gdyby lekko opóźnionym, zakompleksionym nastolatkiem i pośmiewiskiem całej szkoły, nawet i miasteczka. Nie znajduje zrozumienia i oparcia nawet u nauczycielki (tylko jedna w tej szkole uczy?). Jego pasją jest rysowanie, dla wielu dość dziwnych rysunków: kruków i ptaków. Tylko jedna osoba, dziewczyna imieniem Judie staje w obronie Lestera, gdy jest prześladowany. Nie można jednak długo żyć w wiecznym upokorzeniu, kiedyś czara goryczy zostanie przelana. I tak jest w istocie, chłopak wdaje się w kłótnię z kochankiem swojej mamy, a ten podczas szamotaniny na polu kukurydzy dusi go. Dramat rozgrywa się tuż pod strachem na wróble. Morderca, prymitywny owłosiony opój, nie chce iść do więzienia, więc pozoruje samobójstwo chłopaka przez powieszenie (policja nie zauważa śladów jego łapsk?). Lester wraca już jako strach na wróble mszcząc się krwawo na swych prześladowcach. Nikt nie jest bezpieczny, nawet Judie, bowiem Lester widział ją całującą się z jakimś chłopakiem.

Jest to film zrobiony przez amatorów dla amatorów amatorszczyzny. Więc takie dzieło będzie miało swoje plusy i minusy. Plusy: czasem świeże spojrzenie na horror, brak pogoni za dużą kasą, a minusy - minimalny budżet, nieznani aktorzy, słaby scenariusz itp. Aktorstwo jest słabe przechodzące w tragiczne niczym ze szkolnego przedstawienia , mam nadzieję, że większość aktorów pozostanie na etapie ról dworzanina3 lub drzewa2 i oszczędzi nam swego widoku. Czasem zauważalny jest brak pomysłów na zdjęcia, męczą liczne dłużyzny, niedostatki scenariusza jak i typowe kretyńskie zakończenie. Mimo tych licznych i poważnych błędów nie jest to film aż taki zły. Zachęceni sukcesem, twórcy wypuścili w 2003 r. sequel, który jednak ponoć poraża swą głupotą, więc tym bardziej można sięgnąć po pierwowzór. Plusem jest tu radość tworzenia, kilka dowcipnych momentów oraz co ciekawe - całkiem niezłe i zróżnicowane piosenki! Warto zwrócić też uwagę na aktorkę Tiffany Shepis odtwarzającą rolę Judie. Mimo młodego wieku zdążyła już zagrać w wielu tanich i ultraniskobudżetowych horrorach. Czyżby narodziny nowej królowej krzyku?

Screeny

HO, SCARECROW HO, SCARECROW HO, SCARECROW HO, SCARECROW HO, SCARECROW HO, SCARECROW HO, SCARECROW

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kilka ciekawych momentów
+ urok amatorskiej produkcji (jak kto woli minus)
+ aktorka Tiffany Shepis

Minusy:

- dłużyzny i mielizny, film stanowczo powinien być krótszy
- tragiczne zakończenie
- aktorstwo z cyklu kolega za piwo gra u kolegi
- niekiedy kiepskie ujęcia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -