Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SECRET WINDOW

SECRET WINDOW

Sekretne Okno

ocena:9
Rok prod.:2004
Reżyser:David Koepp
Kraj prod.:USA
Obsada:Johnny Depp, John Turturro, Maria Bello, Timothy Hutton, Charles Dutton, Len Cariou
Autor recenzji:Skaldi
Ocena autora:9
Ocena użytkowników:6.78
Głosów:90
Inne oceny redakcji:
Molly - 6
Lohikaarme - 8
Sabbath - 8
Carmilla - 7
Skaraś - 4

"Wiem, że to potrafię, powiedział Todd Downey...
wyjmując z miski kolejną parującą kolbę kukurydzy.
Jestem pewien, że za jakiś czas każdy jej kawałek zniknie.
I jej śmierć będzie tajemnicą ... nawet dla mnie."

Mort Rainey to typowy pisarz, któremu nie wiedzie się zbyt dobrze. Żona Amy odeszła od niego, gdy nie mogła znaleźć w nim oparcia. Rainey jest wewnętrznie skłócony, mieszka w małej chatce, z dala od cywilizacji, próbując odnaleźć tak pożądaną przez każdego pisarza wenę twórczą, oraz spokój wewnętrzny. Zdezorientowany bohater większość czasu spędza na drzemce, która praktycznie przeradza się w długi sen. Wszystko diametralnie zmienia się, gdy Mort’iego odwiedza dziwaczny nieznajomy przedstawiający się jako John Shooter. Twierdzi on, że Rainey skradł mu opowiadanie "Secret Window". Coś tu jednak nie pasuje, owe opowiadanie Rainey napisał o wiele wcześniej niż zadeklarował tajemniczy nieznajomy. John Shooter nie daje za wygraną i żąda niezbitych dowodów, że tak jest. Morty postanawia zlekceważyć całą zaistniałą sytuację, do czasu... do czasu, gdy znajduje swojego ukochanego psa nieżywego, przebitego śrubokrętem, na ganku posesji. Na domiar złego dom, w którym mieszka Amy zostaje podpalony. Morty mimo ostrzeżeń ze strony nieznajomego, szuka pomocy u policji. Cała ta dziwna historia prowadzi do intrygującego jak i przerażającego finału, kiedy to nic nie pozostanie tym czym było dawniej.

Fakt, iż film powstał na podstawie powieści Stephena Kinga "Sekretne Okno, Sekretny Ogród" wszystko tłumaczy. Cudowna fabuła, pełna tajemniczości, gdzie widz stopniowo jest wprowadzany w świat zagubionego wewnętrznie pisarza. W tym momencie muszę napisać, iż nie mogę wyjść z podziwu dla gry aktorskiej Johnnego Deppa. Kto inny w taki gwiazdorski sposób odegrałby rolę Mort'iego? Cała oprawa audiowizualna stoi na wysokim poziomie. W przypadku filmów na podstawie powieści Stephena Kinga "Sekretne okno" wypada naprawdę okazale. Praktycznie nie byłem w stanie oderwać się od ekranu. Po obejrzeniu samej końcówki jeszcze przez dłuższą chwilę nie mogłem dojść do siebie.

"Secret Window" jest produkcją, z którą powinien zaznajomić się każdy widz ceniący w filmie grozy przede wszystkim nastrój. Osoby śledzące karierę Johnnego Deppa, ceniący jego profesjonalizm i oddanie sztuce aktorskiej po seansie nie będą zawiedzione. To między innymi dzięki niemu film jest na swój sposób wyjątkowy i dostarcza widzowi maksimum wrażeń.

Screeny

HO, SECRET WINDOW HO, SECRET WINDOW HO, SECRET WINDOW HO, SECRET WINDOW HO, SECRET WINDOW

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Fabuła
+ rola Johnnego Deppa
+ muzyka oraz efekty dźwiękowe
+ dialogi
+ co za końcówka!!!

Minusy:

- brak

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -