Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SHE CREATURE

SHE CREATURE

Syrena

ocena:8
Rok prod.:2001
Reżyser:Sebastian Gutierrez
Kraj prod.:USA
Obsada:Rya Kihlstedt, Rufus Sewell, Carla Gugino, Reno Wilson
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.8
Głosów:10
Inne oceny redakcji:

Syrena - (mit. gr.) demon morza, pół kobieta - pół ryba; uśmiercała żeglarzy zwabionych ich śpiewem, a także towarzyszyła zmarłym do Hadesu.

Na początku, nieznajoma starsza kobieta, zostaje zabita przez tajemnicze "coś". Następnie akcja przenosi się parę lat do przodu. Do pewnego miasta przybywa cyrk z "dziwolągami". Jego właściciel straszy ludzi m.in. Zombie, którego udaje niejaki Bailey i Syreną, za którą przebiera się narzeczona. Po ostatnim pokazie pewien starszy mężczyzna na wieść, że przedstawienie z syreną jest udawane, bardzo posmutniał, gdyż wierzył w realność jej istnienia. Angus, chcąc uniknąć rozgłosu, przeprosił owego pana i wraz ze swoją dziewczyną, odwiózł go do domu. Zostali zaproszeni do środka i w trakcie rozmowy dowiedzieli się, że ów człowiek jest właścicielem najprawdziwszej syreny. Angus chciał ją od niego odkupić, ale nic nie wskórał. Po powrocie do obozu zebrał kilku kolegów i pojechał wykraść ten cud natury. Na jego szczęście / nieszczęście, właściciel został przypadkowo zabity. Napastnicy, nie zastanawiając się długo, zabrali akwarium ze stworzeniem i książkę o tym dziwie natury i wrócili do obozu. Na drugi dzień Angus wraz z Lily i kilkoma przyjaciółmi wyruszył w podróż morską, aby przewieźć syrenę do innego kraju. I tu zaczęły się kłopoty. Narzeczona Angusa zaczęła miewać dziwne sny związane z ich nowym nabytkiem. Na dodatek syrena zaczęła sprawiać kłopoty. Ginęli kolejni ludzie. Kapitan zamierzał się jej pozbyć, ale było już za późno. W skutek nieprzewidzianych komplikacji, nie dopłynęli jednak do miejsca docelowego, ale na... wyspę syren. Tutaj rozpoczyna się walka o przeżycie. Czy znajdzie się osoba, która wyjdzie cało z tego koszmaru...?

W filmie jest dość sporo krwawych scen, które prezentują się całkiem okazale. Fani gore nie powinni jednak liczyć na jakieś perwersyjne momenty. Wszystkie sceny tego typu są w miarę "łagodne". Muzyka to śliczna, instrumentalna ścieżka dźwiękowa, tworząca nastrój tajemnicy. Bardzo dobrze odzwierciedla to, co dzieje się na ekranie. Charakteryzacja syreny jest wykonana doskonale. Największe jednak wrażenie sprawia finałowa metamorfoza ślicznej pół kobiety - pół ryby, kiedy ta zmienia się w obrzydliwą, żądną krwi kreaturę. Pierwszy raz widziałem tak oryginalnego stwora i był to widok, którego nie da się łatwo zapomnieć. W filmie panuje też stosowny nastrój grozy, który sprawia, że widza nieraz przejdzie dreszcz po plecach. Aktorzy zostali dobrze dobrani do swoich ról i sprostali swemu zadaniu. Na szczególną uwagę zasługuje Rya Kihlstedt - odtwórczyni tytułowej bohaterki. Jej uroda doskonale nadawała się do tej roli.

"She Creature" to film, który ogląda się łatwo i przyjemnie. Z pewnością nie okaże się on stratą czasu. A jeśli gustujemy w baśniowych horrorach, to jest to pozycja, której nie wolno nam przegapić..

Screeny

HO, SHE CREATURE HO, SHE CREATURE HO, SHE CREATURE HO, SHE CREATURE HO, SHE CREATURE HO, SHE CREATURE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Rya Kihlstedt
+ muzyka
+ wygląd syren
+ przyjemny w oglądaniu
+ NIE nudzi

Minusy:

- hmm.. zakończenie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -