Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:VOICES FROM BEYOND

VOICES FROM BEYOND

Odgłosy z Mroku

ocena:5
Rok prod.:1990
Reżyser:Lucio Fulci
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Duilio Del Prete, Karina Huff, Pascal Persiano
Autor recenzji:Buio Omega
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:
Piotr Sawicki - 4

Ostatnie lata kariery Lucio Fulciego nie były najlepsze. Pomimo iż w swym ostatnim okresie twórczości (1988-1991) nakręcił sporo filmów, to jednak żaden z nich nie był nawet w połowie tak dobry jak jego sztandarowe dzieła z początku lat 80-tych. Jednym z takich filmów jest przedostatni w dorobku reżysera "Voices From Beyond", film nakręcony według opowiadania Fulciego.

Giorgio Mainardi, bogaty biznesmen, umiera w cierpieniach z powodu krwotoku wewnętrznego. Liczna rodzina zgromadzona nad łożem wydaje się być tym faktem zachwycona - teraz cała fortuna należeć będzie do nich! Z innego miasta przyjeżdża na pogrzeb ukochana najmłodsza córka Mainardiego - Rosie, która delikatnie mówiąc, nie przepada za resztą rodziny. Po pogrzebie, Rosie zaczyna słyszeć głosy... Będąc przekonanym, że ktoś z rodziny dybał na jego życie, a jego śmierć nie była wynikiem choroby, lecz sprytnie zaplanowanego morderstwa, duch Giorgia prosi Rosie aby odnalazła sprawcę jego śmierci, dopóki jego ciało nie zostanie doszczętnie zjedzone przez robaki. Kto z niesympatycznej rodziny stoi za zabójstwem biznesmena? Czy Rosie zdąży w porę odnaleźć winnego?

Spoglądając na tajemniczą okładkę, intrygujący tytuł, spodziewałem się mrocznej historii, a dostałem mydlaną operę z niewielką ilością gore. Jedyne czego nie można odmówić filmowi to "staroświecka" otoczka, antyczne meble, jednym słowem styl klasyczny. Natomiast fabuła mimo intrygi jest średnio interesująca. Aktorstwo stoi na przyzwoitym poziomie, muzyka Stelvio Ciprianiego również. Dla wiernych fanów Fulci mrugnął okiem dwa razy: najpierw osobiście w małej rólce lekarza patologa przeprowadzającego sekcję zwłok Mainardiego, drugi raz w scenie, gdy jeden z bohaterów jest we śnie atakowany przez zombie. Rozwiązanie zagadki jest zaskakujące, lecz trochę naciągane. Ogólnie - film średni, bez pamiętnych sekwencji czy zaskakujących rozwiązań. Z ciekawostek: Lucio Fulci dedykował ten film Clive'owi Barkerowi, co wyczytać można w napisach końcowych.

Screeny

HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND HO, VOICES FROM BEYOND

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ próba powrotu do starego stylu...

Minusy:

- ...niestety bez rezultatu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -