Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLUMBER PARTY MASSACRE III

SLUMBER PARTY MASSACRE III

Mord Podczas Nudnego Przyjęcia 3

ocena:5
Rok prod.:1990
Reżyser:Sally Mattison
Kraj prod.:USA
Obsada:Yan Birch, Brandi Burkett, Hope Marie Carlton, Keely Christian, Maria Claire, Alexander Falk
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Po fatalnym sequelu "Slumber Party Massacre" nikt nie sądził, że powstanie część kolejna. Jednak Sally Mattison postanowiła godnie zakończyć całą serię.

Grupka przyjaciół nastolatków postanawia urządzić imprezę w domu ich znajomej Diane korzystając z nieobecności jej rodziców. W przeddzień prywatki jedna z koleżanek poznaje na plaży przystojnego Kena. Od razu przypadają sobie do gustu. Następnego dnia rozpoczynają się przygotowania. Zebrane w mieszkaniu Diane dziewczyny dostrzegają, że dom obserwuje tajemniczy mężczyzna - ten sam osobnik, który obserwował je również na plaży. Zjawiają się chłopcy i zaniepokojone dziewczęta zapominają o nieznajomym. Na imprezę, ku zadowoleniu koleżanki Diane, przybywa także Ken. Para od razu udaje się do sypialni. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ dochodzi do morderstwa. Staje się jasne, że zabójca grasuje gdzieś w pobliżu i życie wszystkich nastolatków jest w niebezpieczeństwie.

Po znośnej pierwszej części i fatalnym sequelu nie wierzyłem, że z tej produkcji da się wykrzesać coś ciekawego. Reżyserka, Sally Mattison, chciała zakończyć tę charakterystyczną serię powrotem do starych, sprawdzonych schematów. Zamiar się udał, ponieważ tym razem mamy do czynienia ze zwykłym slasherem, a nie komedią, jak w przypadku drugiej części. Fabuła to kalka dwóch poprzednich części "Slumber Party Massacre", ale tego typu kino przyzwyczaja nas do obfitego korzystania z dokonań wcześniejszych filmów z serii. Klimat utrzymuje się na równym poziomie, choć niczym szczególnym się nie wyróżnia. Tajemniczy wygląd mordercy i nastrojowa muzyka doskonale akcentują atmosferę grozy. Tym razem oprawca nosi z początku maskę, przez co film wiele zyskuje. Efekty wizualne są fatalne: mało krwi, mało ciekawie zaaranżowanych scen. Właściwie wszystkie elementy, które są tak ważne w tym gatunku, zostały w " Slumber Party Massacre III" zrealizowane połowicznie i bez polotu. Aktorzy starają być się jak najbardziej wiarygodni, lecz ich trud idzie na marne. Ale nic dziwnego, skoro w głównych rolach po raz kolejny obsadzone nastolatki, mające niemal zerowe doświadczenie aktorskie. Jednak, co by nie mówić złego, film ogląda się całkiem dobrze. Jako fan slasherów muszę go pochwalić za kilka intrygujących fabularnych pomysłów, choć niczego rewolucyjnego nie zobaczymy w produkcji Mattison. Na pewno "Slumber Party Massacre III" jest filmem lepszym od sequelu i miłośnicy filmów o szaleńcach z piłą mechaniczną nie będą zawiedzeni.

Screeny

HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III HO, SLUMBER PARTY MASSACRE III

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ skończyły się błazeńskie zagrywki (część II)
+ ciekawie przedstawiony morderca
+ z początku nawet niezły klimat
+ trzyma poziom pierwszej części
+ niespokojna muzyka

Minusy:

- po prostu zwykły, średni slasher
- kiepskie efekty wizualne
- schemat, schematy, schematem pogania
- nic odkrywczego

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -