Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SPIDERS

SPIDERS

Pająki

ocena:3
Rok prod.:2001
Reżyser:Gary Jones
Kraj prod.:USA
Obsada:Lana Parrilla, Josh Green, Oliver Macready, Nick Swarts, Mark Phelan
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:2.27
Głosów:15
Inne oceny redakcji:
Molly - 3

Film "Pająki" skierowany jest do wielbicieli kina klasy B. Ale czy na pewno przypadnie im do gustu? Tego nie wiem. Natomiast jednego jestem pewien - archanofobii od oglądania się nie nabawiłem, mimo że obejrzałem obraz Gary`ego Jonesa od początku do końca. A przypuszczam, że wielu z Was aż na taką cierpliwość nie będzie w stanie się zdobyć....

Studentka i zarazem reporterka szkolnej gazety, Marci Ayers (Lana Parrilla) wpada na trop kosmitów. Zjawia się u niej mężczyzna z kobietą, którzy twierdzą, że zostali uprowadzeni przez obcych. Żądna sensacji postanawia udać się na miejsce rzekomego spotkania z kosmitami. W tym samym czasie, w kosmosie, na promie kosmicznym "Nautilus", odbywają się badania na pająkach: do ich organizmu zostaje wstrzyknięte DNA obcych. Awaria na promie okazuje się mieć fatalne skutki. Pająk z genami kosmitów, nazwany "Teściową", ucieka i kąsa wszystkich uczestników kosmicznej wyprawy. Pozbawiony (prawie) żywej załogi prom spada na ziemię. Przypadek (?) sprawia, że świadkami katastrofy jest Marcia oraz jej dwaj koledzy reporterzy. Na miejscu kolizji szybko zjawiają się agenci rządowi. Zabezpieczają teren, i rozpoczynają gorączkowe poszukiwania zbiegłego naukowego eksperymentu - pająka "Teściowej". Dziewczyna i jej przyjaciele ukrywają się w wojskowej ciężarówce śledząc stamtąd wszystkie zdarzenia. Agenci zabierają jedynego ocalałego kosmonautę (nie wiedząc jeszcze o fakcie, iż ów niezwykły uciekinier z kosmicznego promu zdążył złożyć w jego ciele jajo) i udają się do bazy wojskowej, a wraz z nimi grupka reporterów. I tak główni bohaterowie trafiają kilkanaście pięter pod ziemię do tajnego laboratorium, w którym umieszczono rannego astronautę z "Nautilusa". Postanawiają go zabrać i uciekać wraz z nim na powierzchnie. Kosmonauta nie jest jednak skory do ucieczki. Może, dlatego, że z jego wnętrza wydostaje się pokaźnych rozmiarów pająk? W dodatku zmutowane zwierze wykazuje niepokojącą cechę nieustannego zwiększania rozmiarów swego ciała... Jak łatwo się domyślić nie wszyscy znajdą wyjście z bazy.

Film "Pająki" nie przypadł mi do gustu, i to nie dlatego, że nie lubię filmów o gigantycznych pająkach, UFO itd. "Pająki" to, niestety, strata czasu. Trudno w nim znaleźć jakieś jaśniejsze punkty, o wiele łatwiej wskazać na bezsensowne dialogi, nieciekawą muzykę, nieudolną grę aktorów, czy marne efekty specjalne ( z wyjątkiem gigantycznego pająka). Ratunkiem mogło być potraktowanie tej konwencjonalnej historii o eksperymencie wymykającym się ludzkiej kontroli z przymrużeniem oka. Ale nic z tego - film jest śmiertelnie poważny, co tylko jeszcze bardziej obnaża jego słabości. W dodatku całość trwa zdecydowanie za długo. Nikt nie odbierze natomiast filmowi wartkiej akcji, a w jakim stylu to już inna sprawa.

Screeny

HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS HO, SPIDERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- scenariusz, dialogi, aktorstwo, efekty specjalne, itd.

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -