Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SWEET HOUSE OF HORRORS

SWEET HOUSE OF HORRORS

Słodki Dom Horroru

ocena:2
Rok prod.:1989
Reżyser:Lucio Fulci
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Jean-Christophe Bretigniere, Cinzia Monreale, Lubka Lenzi, Ilary Blasi, Giuliano Gensini, Vernon Dobtcheff
Autor recenzji:Buio Omega
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:2.2
Głosów:5
Inne oceny redakcji:
Majster - 5

Jeden z czterech filmów grozy pod szyldem "House of Doom" wyprodukowanych na zlecenie telewizji włoskiej, a wyreżyserowany przez nikogo innego jak samego Lucio Fulci. Cóż, nie oznacza to jednak, że będzie to dobra produkcja. Nie inaczej okazało się w tym przypadku - The Sweet House of Horrors to wyjątkowo kiepski film.

Młode małżeństwo, Mary i Roberto zostaje we własnym domu napadnięte i brutalnie zamordowane przez zamaskowanego sprawcę. Po pogrzebie, dwójka ich dzieci Sarah i Marco, zostają oddani pod opiekę wujostwu. Po pewnym czasie, duchy Mary i Roberta kontaktują się z swoimi pociechami, by te odnalazły i ukarały osobę odpowiedzialną za ich śmierć. Gdy narastające dziwne zdarzenia zwracają uwagę ciotki dzieci - Carli, ta postanawia wezwać egzorcystę w celu wypędzenia duchów a następnie zrównać dom z ziemią. Dzieci wspierane przez duchy rodziców starają się do tego za wszelką cenę nie dopuścić.

Jest to zdecydowanie jeden z najsłabszych filmów w dorobku Ojca Chrzestnego gore. Pierwsze 15 minut zapowiada się całkiem ciekawie, niestety, dalej jest po prostu tragicznie. Para wkurzających dzieciaków, brak jakiejkolwiek akcji, słowem: nuda i niepotrzebne nerwy. Momentami można odnieść wrażenie, że reżyser robi z widzów idiotów a współscenarzystka Gigliola Battaglini to jakaś nawiedzona przedszkolanka - przykładem tego może być scena z buldożerem, czy idiotyczna końcówka. Lekki uśmiech może wzbudzić kreacja znanego aktora Vernona Dobtcheffa jako egzorcysty. Nawet boska Cinzia Monreale nie ratuje Sweet House of Horrors od zupełnej porażki. Gdyby nie śladowa ilość krwawych efektów, to film można by spokojnie wyświetlać w kinie familijnym jako średnio ciekawą bajkę.

Z ciekawostek: Ilary Blasi, dziewczynka odtwarzająca rolę Sarah, jest dziś narzeczoną Francesco Totti - słynnego włoskiego piłkarza.

Podsumowując: totalne nieporozumienie, beznadzieja i głupota w jednym. Tylko dla najwierniejszych fanów Fulciego. Reszta - omijać szerokim łukiem!!!

Screeny

HO, SWEET HOUSE OF HORRORS HO, SWEET HOUSE OF HORRORS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ początek filmu

Minusy:

- cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -