Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:INVADERS FROM MARS

INVADERS FROM MARS

Najeźdźcy z Marsa

ocena:6
Rok prod.:1953
Reżyser:William Menzies
Kraj prod.:USA
Obsada:Jimmy Hunt, Leif Erickson, Hillary Brooke, Helena Carter, Arthur Franz
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.7
Głosów:10
Inne oceny redakcji:

Wszechświat. Ludzi zawsze intrygowało, czy poza Ziemią istnieje życie... Film ten zdecydowanie potwierdza tę tezę, ukazując nowe zagrożenie. Zagrożenie, które nadeszło z kosmosu.

David jest dzieciakiem, który pasjonuje się astronomią. Pewnej nocy, na łące, nieopodal jego domu ląduje statek kosmiczny, który skrywa się pod ziemią. Pierwszą ofiarą przybyszów z Marsa staje się ojciec Davida. Po szybkim zabiegu staje się on marionetką w rękach obcych. W tym samym dniu nasz młody astronom jest świadkiem, jak córka sąsiadów również wpada w ręce najeźdźców. Ludzie po tym spotkaniu, wyglądają na zupełnie nie zmienionych, z tą różnicą,, że zachowują się nieco inaczej i są gotowi wypełnić każdy rozkaz kosmitów. Mają także dziwny ślad na karku. David zaczyna biegać po ulicach swej miejscowości i szukać pomocy wśród znajomych. Nie przychodzi mu to łatwo. Dopiero po pewnym incydencie, poznaje panią pedagog, u której znajduje zrozumienie i upragnioną pomoc. Dzięki niej chłopiec dociera do naukowca, który po usłyszeniu niezwykłej historii, kontaktuje się z wojskiem. Czy zdążą powstrzymać przybyszów, zanim oni zamienią wszystkich mieszkańców w swoich poddanych?

Klasyczne kino science - fiction zachwyca tylko fanów tego gatunku. Inne osoby mogą poczuć się znudzone tym rodzajem filmów. Tutaj jest inaczej. Dużą rolę odgrywa szybka i wciągająca akcja. Dzięki niej widz nie poczuje się znudzony podczas oglądania. Także muzyka, charakterystyczna dla starszych produkcji, odgrywa ważną rolę. Idealnie dopasowuje się do wydarzeń na ekranie. Niestety, jako, iż jest to film z lat '50, efekty specjalne dziś już nikogo nie zachwycą. A szkoda, bo w połowie XX w. musiały wywrzeć spore wrażenie.

"Invaders from Mars" to dobre kino sci - fi. Polecam obejrzeć go każdemu. Natomiast osoby, które nie lubią starych filmów, niech sięgną po remake z lat '80, który ma o wiele lepsze efekty specjalne, ale – niestety, jest trochę nudniejszy i dłuższy od poprzednika.

Screeny

HO, INVADERS FROM MARS HO, INVADERS FROM MARS HO, INVADERS FROM MARS HO, INVADERS FROM MARS HO, INVADERS FROM MARS HO, INVADERS FROM MARS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ szybka akcja
+ muzyka
+ idealny do obejrzenia w niedzielne popołudnie

Minusy:

- efekty specjalne
- "dziś już nikogo nie przestraszy"
- niepotrzebne przeciąganie finału

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -