Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE FLESH EATERS

ZOMBIE FLESH EATERS

Zombi: Pożeracze Mięsa

ocena:7
Rok prod.:1979
Reżyser:Lucio Fulci
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Tissa Farrow, Ian McCulloch, Richard Johnson
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:7.52
Głosów:116
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 8
Skaldi - 8
Flaco - 7
Piotr Sawicki - 7
BartX - 7
Molly - 7
Kinson - 9
Andy Blakk - 8

Zombiaki znowu w akcji, tym razem pod szyldem "pożeraczy mięsa". Większość filmów z zombiakami to klapa, na szczęście zdarzają się też perełki jak choćby klasyczna ''Noc żywych trupów''. Czy Zombie Flesh Eaters też możemy zaliczyć do grupy udanych filmów o zombie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Początek filmu jest dość niejasny: nie wiadomo skąd na jachcie znalazł się zombie, który zabił policjanta, zanim został strącony do morza przez jego partnera. Ale w miarę postępu akcji fabuła się rozkręca. Jacht, na którym rozegrał się początek należał do ojca bohaterki filmu, Anne. Ta w poszukiwaniu informacji o ojcu włamuje się na jacht i spotyka tam reportera, Petera Westa, który wpadł na ten sam pomysł. Razem postanawiają odszukać mężczyznę i wyjaśnić zagadkę. W tym celu udają się na wyspę, którą wszyscy nazywają przeklętą. Na miejscu okazuje się, że nieznana choroba dziesiątkuje ludność wyspy i przywraca ich do życia w, jakby to powiedzieć, nieco innej formie. Umarlaki są teraz żądne krwii, a nasi bohaterowie muszą stawić im czoło.

Historia jest, trzeba przyznać, całkiem oryginalna. Nazwisko reżysera też jest dobrą wizytówką tego filmu: Lucio Fulci nakręcił przecież takie klasyki jak ''Wrota piekieł'', czy ''Dom przy cmentarzu''.

Film zrobiony jest na przyzwoitym poziomie. Nie jest to "Halloween" lub "Piątek trzynastego", ale ogląda się go ze szczerą przyjemnością. Efekty wizualne są świetne. W niewielu horrorach udało się uzyskać tak sugestywny klimat jak tutaj. Znakomicie wybrano też miejsce akcji: wysepka stanowi doskonałą scenerię dla walki z zombimi. Szkoda tylko, że do końca nie wiadomo skąd wzięły się wszystkie te żywe trupy. Czasami denerwuje też ścieżka dźwiękowa. Aktorzy grają dobrze, choć drażni niestaranny angielski dubbing.

Mamy tu więc do czynienia z solidnie wykonanym horrorem, który nie ustrzegł się błędów. Ogląda się go jednak ze sporym zainteresowaniem.

Screeny

HO, ZOMBIE FLESH EATERS HO, ZOMBIE FLESH EATERS HO, ZOMBIE FLESH EATERS HO, ZOMBIE FLESH EATERS HO, ZOMBIE FLESH EATERS HO, ZOMBIE FLESH EATERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ fajny klimat
+ efekty wizualne

Minusy:

- niejasna fabuła
- to tylko przeciętny film w dobrym wykonaniu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -