Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:XTRO 3: WATCH THE SKIES

XTRO 3: WATCH THE SKIES

X-Tro 3 - Nawiedzona wyspa

ocena:3
Rok prod.:1995
Reżyser:Harry Bromley Davenport
Kraj prod.:USA
Obsada:Sal Landi, Andrew Divoff, Karen Moncrieff, Robert Culp
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:3.94
Głosów:18
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 3

"Obcy są wśród nas" (a raczej bliżej niż nam się wydaje) - tak najprościej można zapowiedzieć film Xtro 3: Watch The Skies, który jest kontynuacją Xtro (1983) i Xtro II: The Second Encounter (1990). Jest to kolejny film rozważający możliwość wylądowania na naszej planecie przedstawicieli obcej cywilizacji i konsekwencj jakie niesie ze sobą sposób powitania go przez ziemian.

Fabuła filmu jest banalnie prosta... i jednocześnie bardzo zawiła. Akcja rozpoczyna się w motelu, gdzie niejaki major Kirns (Sal Landi) opowiada dziennikarce wydarzenia, które miały miejsce podczas jego ostatniej akcji. Jak się dowiadujemy major Kirns otrzymał misję z Pentagonu by wraz z grupką czterech żołnierzy piechoty morskiej (najgorsi z najgorszych - niektórzy z problemami psychicznymi) rozminowali "bezludną" wyspę na Pacyfiku leżącą 300 km od amerykańskiego wybrzeża. W latch 50-tych była ona wykorzystywana przez wojsko amerykańskie jako więzienie/obóz dla Amerykanów pochodzenia japońskiego, a teraz ma na niej powstać stacja paliw. Kirnsowi i jego żołnierzom towarzyszy kapitan Fetterman (Andrew Divoff) ze służb wywiadowczych, który rozkazuje wszelkie znalezione na wyspie akta i przedmioty oddawać w jego ręcę. Jednak nie wszystko idzie gładko. Kirns podczas jednej z detonacji miny odkrywa, iż na wyspie oprócz zakopanych niewypałów znajdują się również ludzkie kości - wtedy nabiera podejrzeń co do autentyczności celu misji. Oliwy do ognia dodaje fakt, że jeden z jego ludzi przez przypadek znajduje budowlę z betonu i nieumyślnie uszkadza ją umożliwiając wejście do jej wnętrza - co też czyni i przypłaca życiem w nie wyjaśnionych (jeszcze) okolicznościach. Cała grupka po zlokalizowaniu owej budowli postanawia do niej wejść Jak się okazuje, znajduje się tam zamurowany statek kosmiczny a wraz z nim przybysz z kosmosu - X-Tro. Zaczyna się ucieczka i obrona przed niezbyt przyjaźnie nastawionym mieszkańcem wyspy. Na dodatek statek, którym żołnierze przypłynęli zniknął wraz z kapitanem Fettermanem. Oprócz X-Tro nasi bohaterowie odnajdują także zdziczałego starca (za młodu naukowca), który co prawda za dużo nie mówi, ale dzięki materiałom (a konkretnie czarno-białemu filmowi) posiadanym w swojej kryjówce, przybliża Kirnsowi i jego załodze postać X-Tro. Dowiadujemy się, że przybysz przywędrował na Ziemię, aby na pustyni podładować energią słoneczną akumulatory swojego statku kosmicznego. Nie był sam, w podróży - towarzyszyła mu najprawdopodobniej jego wybranka życia. Ziemianie jednak nie okazali się wyrozumiali dla X-Tro i jego "żony". Jego zamknęli w klatce a na "żonie" dokonali serii okrutnych eksperymentów, z wyjęciem płodu z jej brzucha włącznie. I stąd na pewno wzięła się złość i nienawiść do ludzi u naszego kosmity. Wojsko przetransportowało obcego wraz ze statkiem na wyspę i zalała go betonem, gdzie jak im się wydawało pozostanie na zawsze. X-Tro po przypadkowym uwolnieniu nie próżnuje - mści się na każdym człowieku (czyt. załodze Kirnsa), który wpadnie w jego ręce (kosmita jest mały i chudy, ale to tylko zmyłka), a oprócz żrących wymiocin, długiego języka dusząco-paraliżującego, posiada również inne wyszukane chirurgiczne sprzęty, których nie waha się użyć. Streszczać można jeszcze wiele, ale jak ktoś chce może sam zobaczyć co było dalej, a zapewniam, że jeszcze będzie się sporo działo.

Film Xtro 3: Watch The Skies nie jest raczej filmem "dla każdego". Trzeba być fanemi i miłośnikiem tego typu produkcji - niewtajemniczonych znudzi, innych zaciekawi. Jednego jestem pewny - podczas oglądania tego filmu nie grożą wam niekontrolowane ataki śmiechu. Fakt, obraz może nie jest genialny, ale przynajmniej jest poważny. Ze strachem i napięciem jest kiepsko, ale za to nie można narzekać na brak akcji - bo dzieje się całkiem sporo (w drugiej połowie), raczej nie powinno się usnąć (chociaż kto wie). Podsumuję to tak: gra aktorów - nie najgorsza, efekty specjalne - nie najgorsze, napięcie/strach - raczej słabe, muzyka - nie wypowiem się, bo nawet nie pamiętam czy w ogóle jakaś była.

Screeny

HO, XTRO 3: WATCH THE SKIES HO, XTRO 3: WATCH THE SKIES HO, XTRO 3: WATCH THE SKIES

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ nie ma się z czego śmiać
+ coś się dzieje

Minusy:

- nie ma się czego bać
- dla koneserów/miłośników

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -