Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CABIN FEVER

CABIN FEVER

Śmiertelna Gorączka

ocena:7
Rok prod.:2003
Reżyser:Eli Roth
Kraj prod.:USA
Obsada:Rider Strong, Jordan Ladd, Joey Kern
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.43
Głosów:135
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 8
Skaldi - 8
Sabbath - 7
Flaco - 7
Mr Filth - 7
Kinson - 6
Ash J. Williams - 7
Skaraś - 3
M@rio - 8

Zaraza, coś przed czym każdy drży, co rozszerza strach i panikę. Ludzie zmieniają swoje zachowanie, każdy chce przeżyć za wszelką cenę, nawet za cenę czyjegoś życia. Temat idealny do kina, thrilleru czy też horroru. Twórcy niejednokrotnie sięgali po ten temat (Epidemia, 12 Małp i wiele mało znanych filmów sensacyjnych i horrorów) raz z lepszym a raz z gorszym wynikiem.

Stonowana czołówka wprowadza nas w świat filmu. Na początku widzimy pewnego mężczyznę, który idzie przez las z upolowanym zającem. Próbuje nim ucieszyć swojego psa, który jednak okazuje się martwy i dosłownie rozpada się w rękach obryzgując swego pana krwią. Przez następną część filmu widzimy sztampowe rozwinięcie akcji, poznajemy grupę młodych ludzi, którzy podróżują do odległego, zatopionego w jesiennym lesie i liściach, domku do wynajęcia (który to już film o czymś takim ?). Jak zwykle mamy tu pary i jednego luzaka - chama. Ówże niemiły typek umila sobie czas strzelaniem z wiatrówki do wiewiórek, przy czym niechcąco rani znanego z początku mężczyznę, obecnie już ciężko chorego. Młodzieniec w panice odgania nieznajomego i wraca do reszty grupy, nie wspominając nic o swej przygodzie. Wieczorem gdy młodzi cieszą się jeszcze czasem spędzonym przy ognisku chory wraca....

Film zbudowany z dobrze znanych klisz i momentów pobranych z innych filmów od połowy czasu trwania nabiera niespotykanych rumieńców, by w finale zaskoczyć swą porywczością i brutalnością. Można powiedzieć, że krew leje się strumieniami, wiele z tego co sądziliśmy że się stanie, zmieni swój bieg wydarzeń. Jest też kilka na szczęście nie przeładowanych dowcipów (jeden ze sztucerem � polecam). Film napewno przypomni filmy gore z lat 70 i 80-tych. Do paru rzeczy można się przyczepić, a z pewnością nasuwa się refleksja czemu filmowcy tak nie lubią mieszkańców odległych wiejskich terenów kraju? Nie jest to pierwszy i zapewne nie ostatni film, w którym są przedstawieni jako niebezpieczni dziwacy. Ale film jako całość można śmiało polecić, miejmy nadzieję, że ten młody reżyser będzie kręcił coraz lepsze filmy.

Screeny

HO, CABIN FEVER HO, CABIN FEVER HO, CABIN FEVER HO, CABIN FEVER HO, CABIN FEVER HO, CABIN FEVER

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobra gra aktorów
+ emocjonująca końcówka
+ powrót krwawych efektów do kina amerykańskiego
+ dowcip
+ muzyka

Minusy:

- trochę ogranych chwytów
- brak wyjaśnienia niektórych faktów
- naciągnięcia scenariusza

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -