Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MEAT MARKET 2

MEAT MARKET 2

Sklep Mięsny 2

ocena:4
Rok prod.:2001
Reżyser:Brian Clement
Kraj prod.:Kanada
Obsada:Claire Westby, Allison Therriault, Stephan Eng, Terra Thomsen, Rob Nesbitt
Autor recenzji:Ash J. Williams
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:2
Głosów:6
Inne oceny redakcji:

A jednak Brian Clement odważył się zrobić drugą część "Meat Market". "Meat Market 2" to znów jak w przypadku części pierwszej undergroundowa produkcja zrobiona przez amatorów. Ujrzymy tu część tych samych postaci, ale także zostaja wprowadzone nowe. Muszę przyznać, że Brian Clement nauczył się trochę od poprzedniej części, gdyż część drugą oglądało się lepiej niż część pierwszą. Jadnakże nie ustrzegł się przed powtórzeniem niektórych błędów a film podobnie jak w przypadku części pierwszej nie jest dla wszystkich o czym przestrzega nas sam reżyser na początku filmu. Ogólnie dalej "amatorszczyzna" widoczna jest na każdym kroku, a sam film ogląda się trochę na siłę.

Fabuła jest już bardziej rozwinięta jak w przypadku części pierwszej. Oto widzimy Argente, Shahrokha i jedna z wampirzyc. Dalej jak w części pierwszej poszukują schronienia w ogarniętym przez zombie i zdemolowanym mieście. Tym razem napotykają dziewczynę, która twierdzi, że doprowadzi ich do radia i jedzenia. Wierzą jej i idą za nią. Jednak jak się okazuje jest ona porucznikiem wojskowym nowo powstałej organizacji. Na skutek rozszerzającej się epidemii i zamiany coraz to większej ilości ludzi w zombie USA przestało istnieć. Na miejsce USA powstała wspomniana organizacja, która chce stworzyć nowe, czyste od zarazy społeczeństwo. Jej przywódcą jest niejaki Bill. Segregują oni ocalałych w 3 grupy. Jedni zostają od razu zabijani, drudzy przeznaczeni do eksperymentów genetycznych, a trzeci są uznani za zdrowych i przeznaczeni do dezynfekcji. I tak każdy z trójki naszych bohaterów zostaje przeznaczony do innej grupy. Argenta do grupy zdrowych, Shahrokh do eksperymentów, a wampirzyca na śmierć, ale jak wiadomo wampira nie tak łatwo zabić. I na 3 różne sposoby dostają się do budynku organizacji. Według przywódcy Billa jest tu bezpiecznie i spokojnie, każdy będzie miał zapewnione wyżywienie i schronienie. Jednak naszym bohaterom nie za bardzo podoba się cała sytuacja i będą próbowali uciec z "idealnego społeczeństwa budowanego dla większej idei"...

Film jak wspomniałem ogląda się trochę lepiej niż jedynkę, ale znów nie jest to produkcja która może się podobać wszystkim. Moim zdaniem spodoba się tylko nielicznym fanatykom amatorskiego gore i gore ogólnie. Na początku klimat jest dosyć ciekawy – ruiny spustoszonego miasta, hordy zombie i zdemolowane pomieszczenia. Jednak szybko to się kończy, gdy bohaterowie trafiają do budynku organizacji. Tam jedynie pozamykane w laboratoriach zombie i efekty gore przypominają nam, iż oglądamy horror. W porównaniu do części pierwszej usłyszmy już trochę więcej warstwy muzycznej, ale raczej nie buduje ona klimatu i nie pasuje do większości scen. Od strony technicznej również film prezentuje się trochę lepiej niż poprzednik. Ale żołnierze w maskach przeciwgazowych nie byli najlepszym pomysłem, gdyż gdy już coś mówią nie można tego praktycznie zrozumieć. Aktorstwo tak jak w części pierwszej jest złe, a czasem tragiczne i sztuczne. I tu znowu wychodzi na jaw po co powstał ten film – efekty gore. Chyba tylko dla nich, gdyż reszta tak jak w części pierwszej jest krótko mówiąc zła. Efekty gore jak na tak niski budżet i "amatorskość" produkcji są dobrze wykonane. Znów podobna jak w części pierwszej charakteryzacja zombich stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż pod koniec filmu zombiaki wyglądają już coraz gorzej. Wnętrzności widoczne są na każdym kroku. Podczas eksperymentów, w laboratorium oraz w jadalni. Tak, tak w jadalni – organizacja przecież zapewnia jedzenie, tym wyżywieniem są właśnie wnętrzności. Zobaczymy flaki, jelita a nawet penisy popijane krwią. Także hordy zombich, gdy zabijają i tym samym zarażają zdrowych lubią się przy okazji pożywić ich wnętrznościami. Jest też młody pan doktor, który wsadza swojego penisa we wnętrzności aby osiągnąć stan satysfakcji.. Obdarł nawet czaszkę ze skóry i wydłubał oczy – wiecie do jakiego celu. Także jak w poprzedniej części są bezsensowne momenty. Na przykład znów pojawia się miotacz laserów niczym z gwiezdnych wojen. Także w sytuacji zagrożenia cudownie z zaświatów pojawia się zmarły w pierwszej części meksykański zapaśnik w masce i ratuje bohaterki a potem znika w cudownej poświacie.

Podsumowując tak jak w pierwszej części dobre w tym filmie są efekty gore. Jednak całość nieznacznie się poprawiła i jest trochę lepsza od części pierwszej, ale nadal pozostaje undergroundową nie do końca udaną produkcją. Słabe nadal pozostaje wszystko oprócz dobrych jak na amatorski film efektów gore. I właśnie tylko fanom gore mogę polecić ten film, dla reszty będzie to strata czasu.

Screeny

HO, MEAT MARKET 2 HO, MEAT MARKET 2 HO, MEAT MARKET 2 HO, MEAT MARKET 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ tak jak w poprzedniej części – efekty gore
+ całość ogląda się już trochę lepiej niż poprzednią część

Minusy:

- te same co w części pierwszej
- nuda, niedorzeczności fabuły, wszechobecna amatorszczyzna itp., itd...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -